Home Couture Nişantaşı

Yurt içinde ve dışında ev tekstili alanında pek çok önemli markaya tasarım yapan Alize Adıgüzel ve annesi Seher Akdağ, Home Couture markalarının yeni mağazasını Göktürk’ten sonra Nişantaşı’nda açtı. Ev tekstil ürünlerindeki trendleri bir araya getiren ekip, muhteşem sunumlarının yanı sıra dekorasyonla da büyük beğeni topluyor.


Home Couture'ün Hikayesi
Home Couture ; kadın ustalarımız tarafından özel tekniklerle kişiye özel olarak yapılan bir ev tekstil markasıdır . 2016 yılında kurulmuştur. Ürünlerimizin ağırlıklı olarak el yapımı olması en önemli özelliklerimizden biridir. Bu önemli detayla her zaman gurur duymuşuzdur. Home Couture'ün doğuşu; annemin evine olan düşkünlüğü, aşkı ve özeninden geliyor. Benim de anneme olan hayranlığımdan ve babaannemin hazine olarak gördüğüm dantellerinden.

Her bir ürün ip çekilerek tek tek kesiliyor, tırnak ütüsü dediğimiz teknikle katlanıyor, kenarlarına şekil verilerek üzerindeki örnekler yapılıyor. Değerli ve yarı değerli taşlar kullanılıyor. Ürünlerimiz makinada yıkanabiliyor ve sağlıklı kumaşlar kullanılarak tasarlanıyor. Keten, ipek, organik pamuk gibi sürdürülebilir ürünler haline geliyor. Çünkü çok uzun yıllar kullanılıyor. Nesilden nesile aktarılıyor, aslında geleneksel dokunuşları modernleştirerek şekillendiriyoruz. Her bir ürünün kadın ustalarımız tarafından elde yapılması Home Couture ürünlerinin imzası oluyor.

Home Couture yaşam tarzını ,ürettiğimiz aksesuarlarda da ceviz ağacının sıcaklığı gümüşün asaleti ile Haute Living markası olarak yansıtmaya devam ediyoruz.

Üretebilmek değerlidir özgürce tasarlamakta çok değerlidir. Tasarladığımızı üretebilmemiz için işini aşkla yapan ekibimiz ve üreticilerimiz sizlere teşekkür ediyoruz...

Hedefimiz; kaliteli el işçiliğimizi ve tasarımlarımızı Home Couture Markası olarak Türkiye'de ve dünyada tanıtmak.

Sevgilerimizle, Alize AdıgüzelAdres: HARBİYE MAH. TEŞVİKİYE CAD. NO:43 D:3 NİŞANTAŞI / ŞİŞLİ - İSTANBUL
Web: www.homecouture.com.tr
Sosyal Medya: instagram.com/homecoutureofficial