Bu Sabah Başladı! Ankara'da Kar Sürprizi

Bu Sabah Başladı! Ankara'da Kar Sürprizi

Ankaralılar bu sabah güne karla uyandı. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kenti kısa sürede beyaza bürüdü. Kar yağışının Ankara'da iki gün daha sürmesi bekleniyor.

Gündem 14.03.2017, 09:14

Meteoroloji'den uyarı geldi, Ankara'da kar yağışı iki gün daha sürecek. Geçtiğimiz hafta mevsim normallerin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ile bahar mevsimini yaşarken, yeni hafta ile kışa geri döndük. Sıcaklıklar 6-10 derece kadar düşerken, Ankara'da Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kısa sürede kenti beyaza bürüdü. Bir çok Ankaralı vatandaş sosyal medya hesaplarından fotoğraf çekip paylaştı.

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde hafta sonuna kadar yağışlı ve soğuk hava etkili olacak. Batı bölgelerde sıcaklıklar ise 6 derece düşerken, doğu bölgelerde 20 santim üzeri kar yağışı beklenirken sıcaklıkların 10 dereceye kadar düşeceği belirtildi.

Anadolu'nun kuzeyi ve İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Osmaniye, Tunceli, Diyarbakır, Mardin ile Hatay ve Adana kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Bingöl ve muş çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sabah saatlerinde Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.
 

ANKARA'DA KAR YAĞIŞI

Ankara'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, kar yağışının iki gün daha etkili olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: İnternet Medyası
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@