Göktürk Muhtar Adayı - Menekşe Bektaş Zar

Menekşe Bektaş Zar. 1972 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. Göktürk Mahallesinde yaşayan bir anne, bir esnaf ve en önemlisi sizinle birlikte daha güzel bir mahalle için mücadele etmek  isteyen bir muhtar adayı. Menekşe  Bektaş Zar, yaptığı basın açıklamasında ''Dostlarım arasında çalışkan, azimli ve sabırlı biri olarak tanınırım. Mahallemizin sağlık, temizlik, asayiş ve trafik gibi temel meselelerini çözme konusundaki kararlılığımı paylaşmak, birlikte daha iyi bir mahalle oluşturmak adına buradayım. Sizlerin destek ve görüşleriyle birlikte, yılmadan, sabırla ve güler yüzle Göktürk'ü daha yaşanabilir ve dayanışma  içinde bir yer haline getirmek için çalışmayı dört gözle bekliyorum.'' dedi.

Menekse Bektas Zar

YOL HARİTAMIZ
Göktürk’te uzun yıllardır yaşayan bir anne ve mahalleli olarak sorunlarımızın farkındayım.  Hep birlikte farklı mesleklere sahip çalışma arkadaşlarım ile çeşitli çözüm önerilerini tartıştık. İşte sizlere yol haritamız;

İSTANBUL’UN 40. İLÇESİ GÖKTÜRK
Şüphesiz İstanbul’un en güzel mahallelerinden birinde yaşamaktayız. Göktürk yeşili, doğası, su havzaları, yaşam şartları ve çok kültürlü yapısı ile İstanbul’un gözde mahallelerinden biridir.  Göktürk, Kemerburgaz ve köyden mahalleye dönüşmüş 7 çevre mahallesi ile aslında ilçe statüsünü çoktan hak etmiş bir bölgedir. Nüfus artışı ve bağlı bulunduğumuz ilçe merkezinden uzaklığı nedeni ile daha önceden de olduğu gibi Göktürk tekrar kendi insanlarının yöneteceği bir ilçe haline gelmelidir. Muhtarlığım süresince mahallemizin İstanbul’un 40. İlçesi olması için komşularımızın da desteği ile gerekli mücadeleyi vereceğiz.

ASAYİŞ SORUNU
Bir anne olarak, en kıymetli varlıklarım evlatlarımdır. Uyuşturucu sorununu biliyorum. Çözümü için birlikte mücadele edeceğiz. Gece yarısında sokaklarımızdan gelen silah sesleri, köşe başlarında dönen kara ticarete karşı güç birliği yaparak kolluk kuvvetleriyle 24 saat iletişim içinde olacağız. Gençlerimiz, çocuklarımız önceliğimizdir!

TRAFİK
Bir muhtarın görevi, mahallesinin sorunlarını bizzat çözemese de çözebilecek kurumları harekete geçirmektir. Trafik sorunumuz gün geçtikçe artmaktadır. Bu kronik sorunla ilgili yetkili kurumları bu konuda çözüm bulmaya ikna edeceğimize inanıyorum. Durmadan, yorulmadan Göktürk'ün bu sorununun çözülmesi için ilçe ve büyükşehir belediyesinin kapılarını aşındıracağız.

7/24 SAĞLIK HİZMETİ
Göktürk’ümüz mevcut hastanelerin hepsine bir hayli uzaktadır. Mahallelimize 24 saat açık bir sağlık merkezi ve 24 saat çalışacak bir ambulans gerekmektedir. Nüfusu bu kadar artmış bir mahallede bu çağda büyük bir mağduriyet yaşamaktayız. Komşularımız yakınlarını hastaneye yetiştirememe korkusunu yaşamaktadırlar. Muhtarlığım döneminde yıllardır çözülemeyen bu sorunu halkımızla birlikte çözüme ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Bu yolda atılacak hukuki ve idari adımların takipçisi olacağız.

KARANLIK SOKAKLARA SON
Yanmayan sokak lambaları ve eksik aydınlatma sorunu güzelim mahallemizin ara sokaklarını ürkütücü bir hale getirmektedir. Sokak aydınlatma sorununu sürekli gündemde tutarak çözüme götürmek önceliklerimizdendir. Hiçbir çocuğumuz karanlıktan korkmayacak, her karanlığın sonunun aydınlık olacağını bilecektir…

SOSYAL TESİS
Göktürk halkı kendine ait bir sosyal tesisi  hak ediyor. Sosyal tesisler nefes aldığımız sosyalleştiğimiz, zorlaşan hayat koşulları karşısında bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle bir tesisin yapılmasını sağlamalıyız ki, düğünlerimizi, toplantılarımızı yapabilelim, çocuklarımız spor yapabilsin ya da sıcacık bir bardak çayımızı zorlaşan hayat şartlarının altında ezilmeden rahatça güven içerisinde içebilelim. Halkımızın hak ettiği tesisin yapılması için sürekli takipte olacağız ve konuyu gündemden düşürmeyeceğiz.

BACASIZ, ATIKSIZ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
Göktürk esnafı ve halkı kendine ait küçük bir sanayi sitesini hak ediyor. Esnafımızın trafikten, gürültüden uzak rahatça iş yapabileceği bir alan oluşturmak için elimizden geleni yapacağız. 

EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE
Senelerdir birbirimizi tanıyoruz. Her ihtiyaçta birbirimize çare olmaya çalıştık. Şimdi muhtarlığımızın yetki ve gücünü komşularımız arasındaki köprüyü kuvvetlendirmekte kullanacağız. Herkesin ihtiyacı olduğunda yanında olacağız. Bizim yönetimimizde, mahallemizde tüm çocuklu annelere özel önem vereceğiz. Birbirimize destek ve yardım elini her zamankinden daha kuvvetli fakat aynı zamanda adaletli bir şekilde ulaştıracağız.

Menekse Bektas Zar Muhtar Adayi Newgokturk

Editör: Kenan Yılmaz