Galatasaray geçtiğimiz günlerde Emlak Konut'tan Florya arazisinin 40 dönümlük yerini 1 milyar 170 milyona aldı. Sarı kırmızılılar böylece 60 dönümlük arazinin sahibi oldu.

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

TESİSLERE BAŞLANDI
Kemerburgaz'ın inşaatına başlandı, yakında temel atılacak. Aslında deprem olmasaydı şubat ayının ikinci haftası temel atılacaktı. Kemerburgaz'a artık kaynakların doğrultusunda eylül aylarında taşınacağız. İlk etabı yapılıyor daha sonra ikinci etabı yapılacak. Florya'da rutsat almamıza bağlı olarak haziran ya da temmuz ayında başlanacak. Florya'yı da kısım kısım, etap etap yapacağımız için orada uluslararası markalarla çalışacağız.

erden timur

Florya'nın tüm gelirleri Galatasaray'a kalacak. Hasılat karşılığı ya da kat karşılığı bir anlaşma olmayacak. Gelirin, karın tamamı Galatasaray'a kalacak. Yönetimi biz yapacağız. İnşaatı ihale sistemiyle birileri yapacak, biz yapmayacağız (Nef). Bu kaynakların hepsi bloke hesaplarda olacak ve fon oluşturulacak. Hiçbir yönetim o fonu, ana parayı harcayamayacak, sadece o fonun getirisini harcayacak. O fonun sadece getirisinin tamamı harcansa bile yine sürdürülebilirlik anlamında bir eksiklik olur. Onlar ayrı ayrı olacak

Bir altyapı fonu olacak, altyapı fonunun getirisi altyapıya harcanacak. Yeni varlık kazandırma fonu olacak, onun getirisi ile Galatasaray yeni varlıklar alacak. Galatasaray Future diye daha teknoloji anlamında yatırımlar yapacak küçük bir fon olacak. Amatör branşlar için fon olacak. Onlar dışındaki kısmı yönetim getirisini harcayabilecek. Bu da hiç olmayan bir model. Genel kuruldan da bu şekilde geçirdik. İnşallah sürdürülebilir bir çözüm olacak.