Eyüpsultan Belediyesi Çiftalan Halk PlajıEyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Çiftalan sahilindeki halk plajının açıldığını sosyal medyadan duyurdu. Plajda kişi başı ücret alınmıyor, şezlong ve şemsiye ücretsiz, otomobil  30 TL, minibüs ve diğer araçların girişi ise 50 TL.


Eyüpsultan Belediyesi ekiplerinin plajda yaptığı çalışmalarla deniz içeri çekilerek yapay bir havuz oluşturuldu. Vatandaşların Karadeniz'de güvenli bir şekilde denize girebilmeleri için aynı zamanda doğal bir dalgakıran yapıldı. Plaj alanında dere düzenlemesi ve zemin sağlamlaştırma çalışmaları da gerçekleştirildi.


Konuyla ilgili New Göktürk Dergisine konuşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Geçen yaz da hazırdı fakat pandemiden dolayı hizmete açamamıştık. Haziran ayının başından beri yoğun bir çalışma ve deneme yüzüşleri yapıyorduk ve artık hazırız. Şimdilik her hafta sonu plajımız halka açık olacak. Plajımızda 6 tane can kurtaran, özel ekipmanlarla birlikte görev yapıyor. Eyüpsultan’a hayırlı olsun” dedi.


 


Haber Kaynak : Kenan Yılmaz - New Göktürk Dergisi