College Coach Göktürk

COLLEGE COACH ile ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİ İÇİN ERKEN YOLA ÇIKIN !

College Coach, 2010 yılında, Uzman Psikolog Ertuğrul Gerdan tarafından, genç beyinler için eğitimin ve iş hayatının kalbi olan New York City’de kurulmuştur.

Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Koçluğu çalışmalarında çok özel metotlar kullanan ve öğrenciye vizyon çizerek çalışmalarını yürüten College Coach, on yılı aşkın süredir pek çok öğrencisini dünyanın seçkin üniversitelerine hazırlamış ve göndermiştir.

College Coach diğer danışmanlık modellerinden farklı olarak tasarladığı özel programları öğrencilerine uygulayarak, onları hem en iyi eğitim kurumlarına kabule hem de hayata hazırlar.

COLLEGE COACH PROGRAMLARI

EARLY ADVISING
Çocuğunuz çok erken yaşlarda iken bir uzman ile görüşerek çocuğunuzun okul, eğitim, ilgi alanlarına yönelik tavsiyeler alabilir, ileriki yıllarda onlar için planladığınız yurtdışı eğitimine yönelik erken yaşlarda ön çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

CAREER EXPLORER
Kariyer danışmanlığı ile çocuğunuzun eğitim ve iş yaşamında varmak istediği hedefe ulaşmak için gerekli stratejiyi kurmayı öğrenir, onların öğrencilik ve profesyonel hayatlarındaki gerçek istek ve hedeflerini fark edebilirsiniz. Bu da size ve çocuğunuza okul ve bölüm tercihlerinde rahat ve sağlıklı ilerlemenizi sağlar.

STUDENT PROFILER
Öğrenciyi tanımak, öğrenci ile planlama yapmaya başlamanın en başında gelir. Doğru profil analizi yapıldığı takdirde, öğrencinin gelişimine yönelik yapılan her adım kazanıma dönüşür. Bu çalışma aile, öğrenci ve danışmanı adına ilk adımdır.

COLLEGE COACH
Eğitim koçluğu her öğrencinin değerlendirebileceği bir rehberlik programıdır. Bu program ile öğrenci, eğitim yolculuğu sürecinde kendine yol arkadaşlığı eden bir eğitim koçu ile çalışmalarını ve öğrencilik hayatını yürütür. Öğrencinin dünyanın önde gelen lise ve üniversitelere hazırlanması amaçlanır.

SUMMER UP
Yaz dönemlerinde doğru yaz okulu seçmek hem öğrencinin eğitimine, hem de ailenin eğitime yaptığı yatırım bütçesine katkı sağlar. Summer Up programı ile öğrencinin ve ailenin talepleri dikkate alınarak kişiye özel yaz programları çalışılır ve öğrencinin kabulü için çalışmalar yürütülür.

JOP
JOP – Job Observation Program, lise öğrencileri için tasarlanmış bir staj programıdır. Öğrencinin eğitim ve kariyer hedeflerine uygun olarak staj programı planlanır. Staj süresince öğrencinin iş gözlemi yapmasının yanı sıra bir proje yada araştırma çalışması da yapması ve referans mektubu ile sonuca ulaştırılması sağlanır.

GLOBAL YOUNG SCHOLARS
Global Young Scholars Programı, lise öğrencilerine Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinde, alanlarında uzman hocalarla, ilgili oldukları branşlarda akademik araştırma yapma fırsatı sunar. Program kapsamında öğrenciler akademik poster yada yayın yapma şansı yakalar.

PREP ZONE
Yurtdışında Lise, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora başvurularının en önemli ayaklarından biri olan SSAT, SAT, IB, AP, LSAT, UCAT, LNAT, TOEFL, IELTS, TSA, MCAT, GMAT, GRE gibi sınavlara öğrencileri en güçlü şekilde hazırlamak için uzman eğitmenlerimizin koçluğunda ölçme değerlendirme yapılır, öğrenciye özel test hazırlık planı oluşturulur ve birebir eğitim verilir.


APP
APP - Art Portfolio Prep, dünyanın seçkin okullarında artistik yetenek gerektiren bölümlere kabul alma sürecinde en önemli element olan sanat portfolyosu hazırlık programıdır. Mimarlık, grafik tasarım, endüstriyel tasarım, iç mimarlık, resim, moda tasarımı gibi bölümlere yönelik çalışmalar yürütülür.

CEP
CEP - College Essay Pal programı, öğrencilerin başvuru süreçlerinde karşılarına çıkan başvuru yazılarına yönelik yaratıcı yazarlık çalışmalarıdır. Öğrencinin karşısına önceden hangi yazı başlıklarının çıkabileceği gösterilerek pratik yapılır ve başvuru döneminde sağlıklı bir süreç yönetmesine destek verilir.

DO SOMETHING
Gönüllü çalışmalar yapmak eğitim ve kariyer hayatının olmazsa olmazları arasındadır. Program kapsamında öğrenciye -gönüllü çalışma nasıl yapılır- eğitimi verilir ve proje çalışması oluşturularak belirlenen süreç içerisinde gönüllü çalışma yapılması sağlanır.

YOUNG ENTREPRENEURS
Program, öğrenciyi yoğun saha uygulamaları eşliğinde asla vazgeçmeyen, dayanıklı, büyük düşünen, disiplinli, motive, yeterli ve ekip hayatı yaşayan bir girişimciye dönüştürmeyi hedefler. Program sonrası genç yaşta kendi girişim projesini hayata geçirme fırsatı yakalayan öğrenci, bu çalışmasını bir sonraki aşamaya taşımak için mentorluk almaya da devam eder.

SKILL UP
Erken yaş ve gençlik dönemleri, bireyin yeteneklerini geliştirdiği dönemlerdir. Bu dönemlerde öğrencilerin eğilimlerini ve gelişime açık yetenekleri tespit ederek onlara yön vermek üzerine tasarlanmıştır. Sosyal, akademik, teknik yetenekler üzerine planlama yapılır.

EGO-RESILIENCY
Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlık Programı, çocuk ve ergenlerin psikolojik sağlamlık, sosyal beceri ve olumlu başa çıkma özelliklerinin desteklenmesi amacıyla geliştirilmiştir. Öğrencilik dönemlerinin pek çok problemleri ile baş eden öğrencinin psikolojik sağlamlığı noktasında destek alması sağlanır.

PERSONAL BRANDING
Bireysel marka yaratmak, özetle “bilinir, tanınır ve sayılır olma sanatı”dır. Tıpkı dünya çapında akla gelen birçok marka ve isim gibi. Eğer genç yaşta kendi markanızı saygın ve bilinir markalar gibi ciddiyetle ve özenle yönetmezseniz, bulunduğunuz sosyal ortamın size yakıştıracağı “default” marka adıyla karşılaşabilirsiniz. Bireysel marka danışmanlığı alarak kendi markanızı yaratabilir ve sürdürülebilirlik katarak onu geliştirip büyütebilirsiniz.

CAMPUS VISIT
Bir okula karar vermeden önce yapılması gereken en doğru şey kampüs ziyareti yapmaktır. Öğrenciye özel hazırlanan lise yada üniversite listesi coğrafi olarak planlanarak bir gezi planı çıkarılır ve öğrencinin aile ile birlikte kampüs ziyaretleri organize edilir program kapsamında.

SCHOLARSHIP FOR EDUCATION
Yurtdışı eğitimde üç tip burs vardır: akademik burs, yetenek bursu ve ihtiyaç bursu. Program kapsamında öğrencinin hangi bursa uygun olabileceği tespit edilir ve ona yönelik başvuruları yapılır.

ATHLETES USA
Program kapsamında NCAA Division I-II-III okullarına yönelik olarak hazırlanan öğrenciler, Amerika’daki liselerin ve üniversitelerin koçları ile buluşturulur, öğrencilerin spor profillerine en uygun okullardan kabul ve burs almaları konusunda destek verilir.

College Coach Göktürk İletişim

Adres : Göktürk Merkez Mah. Arcadium Life 3 , No: 69, Göktürk İstanbul
Web : www.collegecoachint.com
Telefon : 0532 773 43 04
instagram: @college.coach