HER TÜRLÜ MESLEK GRUBUNA HİTAP EDEN ÖNEMLİ BİR FUAR DÜZENLİYORUZ”

Alibeyköy Osmanlı Park’ta düzenlenen fuarın açılışında açıklamalarda bulunan Başkan Deniz Köken, “İş arayan vatandaşlarımızla eleman arayan firmaları bir araya getirip böyle bir ortam oluşturduk. Bu sene 4.’sünü yapıyoruz. Tecrübe edindikçe firmaların sayısı da arttı. Yaklaşık 30’a yakın firma bugün burada. Bankasından lojistiğine, marketinden güvenliğine kadar sektöründe öncü, her türlü meslek grubuna hitap edecek önemli bir fuara imza attık. İnşallah çağrılarımız iş arayan vatandaşlarımıza ulaşır ki son 15 günde fuarla ilgili yoğun bir tanıtım yaptık. Eğer çağrılarımız karşılık bulursa 600 kişinin işe yerleşeceğini düşünüyorum. Biliyorsunuz bizim 5 yılda 5 bin istihdam sözümüz var. Şu anda 6 bin 500 rakamına ulaştık; bu fuarla birlikte 7 bini bulacağımızı düşünüyorum” dedi.

FUARA SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ 28 FİRMA KATILDI

İş arayan, kariyerine farklı bir yön vermek isteyen vatandaşlar için rehber niteliğinde olan fuara 28 firma, İŞKUR ve SGK katıldı. ESİM’in (Eyüpsultan İstihdam Merkezi) “Bu Fuar Tam Sana Göre” sloganı ile düzenlediği fuarda iş arayan vatandaşlar MNG Kargo, Pronet, İGA Güvenlik, IKEA, Havaş, CarrefourSA, QNB Finansbank, Albayrak, DeFacto, Divan gibi sektöründe öncü firmaların temsilcileriyle bir araya gelerek iş başvurusunda bulundu.

FUARA ÜNİVERSİTE MEZUNU GENÇLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Sadece Eyüpsultanlıların değil İstanbul’un farklı ilçelerinden gelen vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği fuar, özellikle iş hayatına sağlam bir adım atmak isteyen üniversite mezunu gençler için önemli bir fırsat sundu. Kariyer yolculuğuna kurumsal bir firmada başlamak isteyen gençler 4.Kariyer ve İstihdam Fuarı’yla ilgili görüşlerini ise şu sözlerle dile getirdiler:

“Bu fuar bizim gibi yeni mezun olanlar için güzel bir fırsat oldu. Bu fuarın birçok gence istihdam sağlayacağını düşünüyoruz. Burada çok iyi ve kurumsal firmalar var. Çok güzel düşünülmüş bir organizasyon. Emeği geçen herkese ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e teşekkür ediyoruz.”