150 Bin TL Faizsiz Evlilik kredisinden yararlanmak isteyen gelin, damat adayları başvuru şartları hakkında bilgi almak istiyor. Aynı zamanda 150 Bin TL Faizsiz evlilik kredisi başvurusu ne zaman, nasıl, nereye yapılır? sorularına da cevap arıyor. Aile ve Gençlik Fonu tarafından yürütülecek süreçteki detaylar şöyle...

Evlenmek isteyenler gençler için gündeme gelen 150 Bin TL Faizsiz Evlilik kredisi ile ilgili detaylar belli oldu. Evlilik desteği kapsamında ilk 2 yılı ödemesiz, sonrasında 4 yılda geri ödeme şartıyla 150 bin lira faizsiz kredi verilecek. Hem başvuru tarihi hem de başvuru şartları açıklandı. Gelin, damat adayları ise büyük merak ve sabırsızlıkla detayları araştırmaya geçti.

150 BİN TL FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Aile ve Gençlik Fonu’nun kurulması tamamlandı, 15 Şubat itibarıyla yeni evlenen gençlere kredi başvuruları açılacak.

150 BİN TL FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Başvuru için Bakanlığın "aile.gov.tr" internet sitesini işaret eden Bakan Göktaş, “Cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda oluşturulan Aile ve Gençlik Fonu’nda pilot bölge olarak deprem bölgesini belirledik.

Deprem bölgesi için şartları özellikle esnettik, farklı tutuyoruz.

Gençlerimizin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine destek olmayı hedefledik.

Aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız.

Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecek.

İlerleyen süreçte ise programı tüm gençlerimizi kapsayacak şekilde bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız.

Programın ekonomik destek kısmı ile başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak. Fonda biriken para ile orantılı şekilde süreci yürüteceğiz.”

Göktaş, “Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin ardından sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor” dedi.

Başvuru için gerekli diğer şartların da yakın zamanda açıklanacağını belirten Göktaş, “Bu fonla Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin geleceğine yatırım yapacak, onların hizmetine sunacağız” dedi.