Cem Boyner kimdir?

İstanbul doğumlu olan Cem Boyner, Boyner mağazalar zincirinin asıl kurucusudur. 23 Eylül 1955 yılında dünyaya gelen ünlü iş adamının asıl ismi Hasan Cem Boyner olarak bilinir. 1989-1991 yılları arasında TÜSİAD başkanlığı ve başkan yardımcılığı makamında çalışmıştır. Ayrıca Altınyıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanlığının çalışmalarını da sürdürmüştür.

Cem Boyner kimdir?
banner331

Eğitim Hayatı

Cem Boyner Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Ortaokul ve lise eğitimini ise Robert Koleji'nde geçirmiştir.

İş Hayatı

Cem Boyner, üniversite hayatını başarılı şekilde tamamladıktan sonra hemen iş dünyasına atıldı. İlk olarak kendi aile şirketleri Altınyıldız Holding çatısı altında çalışmaya başladı. 1982-1994 yılları arasında Boyner Holding Yürütme Kurulu Başkanlığı'na getirildi. 1996 yılında Boyner Holding'in Murahhas üyesi seçildi. 2010 yılında babası Osman Boyner onursal başkan olduğu için Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etti.

Ünlü iş adamı, Boyner Holding ve Beymen Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın yanı sıra Benetton markasının Türkiye ortağı olarak başarısını bir kat daha artırdı. Günümüzde halen Rusya ve Mısır gibi ülkelerde mağazalar açarak dünya sektöründe ismini daha geniş kitlelere duyurmayı amaçlamaktadır.

Başarı ve Ödülleri

Cem Boyner, 2012 yılında YKM olarak bilinen Yeni Karamürsel Giyim ve İhtiyaç Maddeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş şirketinin %63'lük oranını satın almıştır. Kalan %37'lik kısmını ise 2013 yılında bünyesine katarak YKM şirketinin hisselerini tek elde toplamıştır.

25 ünlü kadın tarafından "Türkiye'nin en çekici erkeği" olarak belirlenmiştir. Boyner'in mağazacılık sektörü dışında koşulsuz müşteri mutluluğu, sosyal girişimciliğin daha fazla kişiye duyrulması, yönetim kurulu alanında kadınların etkisinin arttırılması ve iş dünyasında toplumsal cinsiyet eşitliğinin dengelenmesi gibi alanlarda da çalışmalar yürütmektedir. Pazarlama stratejisi alanına farklı bir bakış açısı olarak ortaya atılan T-Box markasının ilk yaratıcısı da yine Cem Boyner'dir.

Cem Boyner ödülleri, daha çok yönetim ve perakende alanındadır. Son olarak Birleşmiş Milletler Global Compact/Woman Empowerment Principles Liderlik ödülünü almayı hak kazanmıştır. Perakende sektöründe koşulsuz müşteri memnuniyetini amaçlayan birçok yenilikler ortaya atmıştır. Ayrıca Morhipo, Advantage Card, Hopi, Wepublic ve Back-Up gibi Boyner Grup'a ait çeşitli inovatif işlere de öncülük etmiştir.

Hobileri ve Sergileri

Cem Boyner girişimleri kadar hobileri ve yaratıcı sergileriyle de örnek olmayı başardı. Lise yıllarında ilk kez amotör fotoğrafçılıkla ilgilenen Boyner, 1996 yılında Endonezya gezisi esnasında sualtı fotoğrafçılığına merak duymaya başladı. Türkiye'ye dönüş yaptıktan sonra da lisanslı bir dalgıç olarak başarısını kanıtladı.

Endonezya, Kızıldeniz, Bodrum, Datça, Maldivler, Fethiye ve Filipinler gibi farklı destinasyon noktalarında çektiği fotoğraflarını 1999 yılında açtığı "Sualtı" sergisinde ilk kez sergileme fırsatı buldu. 2005 yılında ise Darphane-i Amire binalarında Yakındaki Uzak/Uzaktaki Yakın adında 2. sergisini açtı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER