Samsung'tan benzersiz telefon

Samsung'un geçtiğimiz IFA 2014 fuarında görücüye çıkardığı ürünlerinden bir tanesi de Note Edge isimli phablet modeliydi. 5.6 inç değerde QHD Super Amoled ekranı bulunan bu cihaz, özellikle yan taraftan kavisli ekran bölümüyle dikkat çekmişti. Ve bu bölüm, 5.6 inç'lik ekrandan bağımsız olarak çalışıyordu.

Samsung'tan benzersiz telefon

Yıllarca konsept tasarım olarak görüp durduğumuz bu fikir, nihayet Samsung'un hamlesiyle gerçeklik kazandı. Peki Samsung, neden böyle bir tasarım kullandı? Sadece farklı bir telefon ortaya çıkarmak için mi? Tabii ki hayır.

IFA 2014: Samsung Galaxy Note Edge ilk bakış videosu

Samsung, Note Edge'te kullanılan kavisli ekran panelinin ana ekrandan bağımsız olarak çalıştığı için sosyal medya bildirimleri, mesajlar, hava durumu ve benzeri bildirimler için ana ekranı meşgul etmeden iyi sonuçlar verebileceğini düşünüyor. Ek olarak, bu ekranda müzik oynatıcı kontrolünden özelleştirilmiş kısayol alanlarına kadar birçok imkana da sahip olabiliriz.

Şu an Japonya ve Güney Kore'de satışta olan bu modelin diğer pazarlara ne zaman geleceği belli değil. Daha önce yaptığımız bir haberde, bu modelin ülkemizde satışa sunulmasının gündemde olmadığından bahsetmiştik.

Siz ne dersiniz? Böyle bir telefon işinize yarar mı? Bu arada, telefonun kavisli ekranının sol ve sağ ele kullanıma uygun hale getirilebildiğini belirtelim. 

İnternet Medyası

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2014, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER