iPhone kullanıcılarının bilmesi gereken 16 püf nokta

Apple Göktürk Teknik Servis yetkilisi Sinan Türkel iphone kullanıcılarının bilmesi gereken 16 püf noktayı kaleme aldı

iPhone kullanıcılarının bilmesi gereken 16 püf nokta

Sevgili New Göktürk okurları herkese merhaba. Apple Göktürk Teknik Servis'de servis yetkilisiyim, ayrıca Apple teknik servisi, apple format, iphone tamiri ve yedekleme hizmeti veriyorum. Apple hakkında bilgi birikimimi sizlerle paylaşacağım. Sizlere iPhone kullanıcılarının bilmesi gereken 16 püf nokta ilk yazımı paylaşmak istiyorum. 1. Cihazınızı şarj ederken uçak modunu açarsanız 2 kat daha hızlı şarj olur.2. iPhone'da adres bulmanın en kolay yolu Foursquare'dir.

Gireceğiniz yerin adını yazacaksınız, çıkan sonuçtan haritaya basacaksınız, daha sonra foursquare içinde açılan haritada sağ üstteki "Yönlendirmeler"e basacaksınız. Böylece Apple Maps direk olarak açılıp sizi gideceğiniz yere götürüyor! Çok kolay!3. Hesap makinesinde yanlış yazdıysanız parmağınızla soldan sağa doğru kaydırırsanız son basamağı siler.


4. Çocuklar cihazınızla oynarken Genel Ayarlar'daki Erişilebilirlik menusunden Güdümlü Erişim'i aktifleştirin...

Çocuklar iPad ya da iPhone ile oynarken yanlışlıkla başka uygulamaları açmasın, yanlış şeyleri silmesin diye sadece tek bir uygulamayı aktifleştirip o uygulamanın içinde de hangi tuşlara basabileceğini seçmenizi sağlayan bu özellik çocuk sahipleri için vazgeçilmez..5. Kulaklığınızı kullanarak fotoğraf çekebilirsiniz!

Kulaklığınızın üstündeki Volume + tuşuna basarak kamera modundayken fotoğraf çekebilirsiniz! Artık selfielerinizde kolunuzun gözükmesine gerek yok6. Telefonunuzun kilidini açmadan kamerayı çalıştırın!

Kilidi açmak için kaydırın ekranında, sağ alttaki kamera ikonunu yukarı doğru kaydırırsanız telefon kilidini açmadan kamerayı kullanmaya başlayabilirsiniz7. Her tür Bluetooth klavye ile telefonunuzu ya da iPadinizi kullanabilirsiniz8. Pusula uygulamasının içinde gizli bir Seviye Ölçer var!

Pusula uygulaması açıkken ekranı sağdan sola kaydırırsanız seviye ölçer uygulamasını açabilirsiniz. Yüzeylerin düzlüğünü ölçmekte kullanmak için ideal!9. Herhangi bir uygulamada en tepeye bir kere basarsanız, ekran otomatikman en üste scroll eder!

Twitter'da, facebook'da ya da mail uygulamasında çok aşağılara indiyseniz, tepeye ufak bir tıklama sizi eeen üste götürür10. Gece daha rahat kullanım için renkleri ters çevirin!

Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik -> Renkleri Ters Çevir11. Alt menüye klasör koyabilirsiniz.12. Yazı yazarken Space tuşuna 2 kere basarsanız otomatik olarak cümlenin sonuna nokta koyar ve yeni cümleye geçmek için bir boşluk bırakır.13. Dinlediğiniz müziği kulaklığınızdan kontrol edebilirsiniz!

Ses arttırma ve azaltmanın ortasındaki boşluğa bir kere basma müziği durdurur, iki kere basma bir sonraki şarkıya geçirir, üç kere basma da bir önceki şarkıya geçirir14. Üstte çıkan bilgilendirmeleri sola doğru kaydırarak silebilirsiniz.15. Şarjınız daha uzun gitmesi için arka planda uygulamaların yenilenmesini kapatın

Ayarlar -> Genel -> Arkaplanda Uygulamaları Yenile... Hepsini ya da bir kısmını kapatabilirsiniz.16. Bu da iPad bonusu: iPad'de klavye sol taraftaki gibiyken baş parmaklarınızla tutup yanlara ayırısanız sağdaki gibi olur ve iki elle daha rahat şekilde yazabilirsiniz.

Adres : Göktürk Mh. Belediye Cd. Çamgüzeli Sk. No: 4/1 C Blok

Telefon : 0212 322 59 51

Faks : 0212 322 59 51

Web: www.reinabi.com

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER