Canva ile Slaytlarınıza Farklı Bir Boyut Katın

Canva ile Slaytlarınıza Farklı Bir Boyut Katın
banner326

Slayt hazırlamak pek çok insan sıkıcı bir iş olarak kabul edilir. Ancak slaytlar artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor. Kimi zaman okul sıralarında kimi zamansa iş hayatı içerisinde slaytlar hazırlamak zorunda kalıyoruz. Durum böyle olunca en temel hedefimiz anlattığımız konuyu insanların dikkatini çekebilecek bir şekilde grafiklerlerle süsleyip aktarmak oluyor. Fakat slayt hazırlama konusunda ise pek fazla program opsiyonuna sahip değiliz.

PowerPoint üzerinden hazırlanan slaytlar ise artık insanlara tekdüze geldiği için sıkıcı bir boyut alabiliyor. Bunu aşabilmek adına ise akıllara gelen ilk seçene slayt arka planları ile oynamak. Özellikle seçilen görseller ile dinleyici kitlesinin dikkatini çekmek çok daha kolay olabiliyor.

Slayt arka planları değiştirme konusunda ise bazen sıkıntılar yaşanabiliyor. Hayali kurulan o görsel bütünlüğü sağlamak için uygun fotoğraflara ya da şablonları bulunmayabiliyor. Canva ise bu konuda kullanıcılarına en fazla yardımı sunan uygulama. İçerisinde bulunan stok fotoğraflar ve slaytınızı zenginleştirecek yazı tipler, efektler gibi öğeler ile kolay bir kullanım imkanı sağlayan Canva, sizi sunumların kahramanı yapacak en büyük yardımcınız olacak.

New Göktürk

banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER