Tahkim Kurulu'ndan Aziz Yıldırım için flaş karar!

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a verdiği 1+20 günlük hak mahrumiyeti cezasını 45 güne indirdi.

Tahkim Kurulu'ndan Aziz Yıldırım için flaş karar!
banner331
Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda birçok kişi ve kulüp hakkında önemli kararlar aldı.
Kurul, PFDK'nin, NTV Spor'da sportmenliğe aykırı açıklamalar yaptığı gerekçesiyle 120 gün hak mahrumiyeti ve 140 bin TL para cezası verdiği Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Muş araba kiralama cezasını, 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezası olarak değiştirdi.
Yıldırım'ın herhangi bir savunma yapmadığı, sadece cezaya itiraz ettiği belirtildi.
Aziz Yıldırım, PFDK'nin 120 günlük ceza kararının ardından kulübün resmi Muş nakliyat sitesinden çok sert bir açıklama yaparak, savunma yapmayacağı bildirmiş ve şöyle demişti:
"Fenerbahçe Spor Kulübü dahil herkesin araştırılmasına dair talebimiz kimi neden rahatsız etmektedir? Bundan daha doğal ne olabilir? Biz dahil herkesin araştırılması talebimiz neden Muş kombi tamircisi ve nasıl sportmenliğe aykırı açıklama olarak nitelendirilmektedir?TFF tasarrufları hususunda düşüncelerini ifade eden her TFF bağlısının her defasında disipline sevki Muş klima tamircisi artık rutin hale gelse de hiçbir şekilde tarafımızca kabul edilebilecek bir husus değildir."
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2016, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER