Rusya: 'Sporcuların hakkını savunacağız'

Rusya Olimpiyat Komitesi, doping yapmayan Rus sporcuların Brezilya'da düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılım hakkını savunacaklarını açıkladı.

Rusya: 'Sporcuların hakkını savunacağız'
banner331

Komiteden yapılan açıklamayla, Rus sporcuların doping yaptığı iddiası  hakkında spor hukukçusu Richard McLaren'ın hazırladığı ve Rus sporculara 2016 Rio Olimpiyat Oyunları ve daha sonrasındaki organizasyonlarda birçok yaptırım  uygulanması konusunda tavsiyede bulunulan rapora tepki gösterildi.

Rusya Olimpiyat Komitesinin, doping kullandığı tespit edilen  sporculara karşı en ağır cezaların verilmesini desteklediğinin belirtildiği  açıklamada, "Buna karşın suçsuz sporcuların haklarını her zaman koruyacağız.  Kariyeri boyunca çalışarak olimpiyat hayalini gerçekleştirmek isteyen sporcuların  katılımı, ispatsız suçlamalara ya da başka sporcuların yanlış davranışlarına  bağlı olmamalı." ifadeleri kullanıldı.

Komite ayrıca, raporda ciddi suçlamalar bulunduğunu belirterek, tüm  tarafların katılımıyla geniş bir soruşturma yürütülmesini talep etti.

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER