Yolların, hava alanlarının kaplanması için su geçirmezliğini sağlamak için asfalt kullanılmaktadır. Asfaltın yapışkan bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Asfalt çeşitlerinden olan soğuk asfalt en çok tercih edilen çeşitler arasında yer almaktadır. Ayrıca soğuk asfaltın birçok avantajları bulunmaktadır.

Bu avantajlar arasında en önemli avantajı düşük maliyetli ve kolaylıkla uygulanabilmesidir. Bir diğer avantajı ise çok kısa sürede hazırlanıp kullanılabilir olmasıdır. Bu sayede zamandan tasarruf sağlanmış olmaktadır. Her mevsim kullanılabilmesi de bir diğer avantajları arasında yer almaktadır. Soğuk asfalt ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak, maliyetini öğrenmek ve diğer avantajlarını da görmek için sogukasfalt.com adresinden bilgi edinmek mümkündür.

Soğuk Asfalt Uygulanması Nasıl Yapılır?

Soğuk asfalt ya da hazır asfalt uygulanması oldukça kolay olmaktadır. Öncelikle hasar görmüş yerin kazıldıktan sonra kenar kısımların temizliği yapılması gerekmektedir. Yeterli miktarda kazılıp, temizlendikten sonra soğuk asfaltın doldurulmaktadır. Çok hafif çıkıntı oluştuktan sonra asfaltın yapısına göre el tokmağı, kürek ya da silindirler ile sıkılaşmadı sağlanır.

Soğuk asfalt kötü hava koşullarında dahi geçici düzeltmeler de daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca soğuk asfalt diğer çeşitlerine göre daha uygun maliyetlerle sahiptir. Soğuk asfalt ya da hazır asfalt ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinmek ve maliyeti öğrenmek için sogukasfalt.com adresinden gerekli olan tüm bilgileri elde etmek mümkündür.