Rus Elçi, Erdoğan'ın iftarına katılacak

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu akşam vereceği iftara katılacak.

Rus Elçi, Erdoğan'ın iftarına katılacak
banner331

Moskova ile uçak krizinin ardından gerilen ilişkileri yeniden canlandırmak için kritik adımlarıART arda geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Rusya Günü nedeniyle bir kutlama mesajı gönderdi. Erdoğan, mesajında, “Önümüzdeki dönemde Türkiye ve Rusya arasındaki münasebetlerin hak ettiği seviyeye yükselmesini temenni ederim” dedi. Kremlin’den geyen yantta ise "Rusya ilişkilerin düzelmesini istiyor ancak öncelikle Ankara’nın düşürülen uçaktan ötürü üzerine düşenler konusunda adım atması gerekiyor" denildi.

ELÇİ İFTARA KATILACAK

Önemli gelişme ise öğle saatlerinde yaşandı. Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Büyükelçiler ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu  (DEİK) İş Konseyi Başkanları ile İftar Programı'na katılacağı öğrenildi. Andrey Karlov, Temmuz 2013'ten bu yana Ankara'da görev yapıyor.

TÜRK BÜYÜKELÇİSİ DE Moskova'DA İFTAR VERECEK

Türk Büyükelçiliği de Moskova'da Zafer Camii yanında kurulan İftar Çadırında iftar verecek.
Açıklamada  Zafer Camii yanında kurulan İftar Çadırında Büyükelçiliğimiz tarafından 18 Haziran Cumartesi günü Türk Gecesi İftarı düzenlenecektir dendi.

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER