“BİR ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER”

Çocukları gülümsetebilmeyi kendilerine esas alan Mutluluğun Adresi Sosyal Yardımlaşma Derneği bu yıl Geleneksel Çocuk Şenlikleri’nin 3.’sünü düzenledi.

“BİR ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER”
banner331

Geçtiğimiz günlerde Sarıyer Bahçeköy’de bulunan Life Park’ta yapılan çocuk şenliği, dernek destekçileri olan boogy the event company tarafından gerçekleştirildi. ‘Çocuklarımızla çocuk olmaya var mısınız?’ sloganı ile düzenlenen şenlikte, herkese eğlence dolu bir gün yaşatıldı.
“ÇOCUKLARIN KEYİFLİ ANLAR GEÇİRMESİ SAĞLANDI”
Şenlik, çocuklar için sabah sporu aktivitesi ile başlatıldı. Ardından yapılan atölye çalışmaları ile şenlik daha da renklendi. Saç örme, saç boyama, yüz boyama, rengârenk çiçek ve tohumların birleştirilerek gerçekleştirileceği atölye çalışması Tohum Bombası gibi birçok eğlenceli aktivite ile gün boyu çocuklar gülümsedi. Şenliğin gerçekleştiği alanda çocuklar için oyun parkları oluşturuldu. Gün boyu çocukların keyifli anlar geçirmesi sağlandı. 150’ye yakın sosyal kurumlardan otistik, down sendromlu ve özel çocukların da katıldığı şenlikte, tüm çocuklarla beraber eğlenceli vakit geçirilirken aynı anda farkındalık da yaratıldı. Şenlik alanında çocuklar eğlenirken ailelerin de keyifli ve kaliteli zaman geçirebileceği alanlar oluşturuldu. Yeme-içme stantları, çeşitli alışveriş stantları yer aldı.

“ÇOCUK UNSURUNUN NE OLDUĞUNU BİLEN BİR GRUBUZ”
Gerçekleşen şenlik sonrası, Mutluluğun Adresi Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Özkan, gazetemize konuştu. Özkan, derneğin Sarıyer’den çıkan bir oluşum olduğunu belirterek, “Öncelikle bizim bu etkinliği gerçekleştirmemizi sağlayan Life Park sahipleri Erdem Bey’e ve Fatih Bey’e teşekkür ederim. Geleneksel çocuk şenliğimizin 3.’sünü yaptık. Bu yıl ki şenlik biraz daha festival havasında oldu. Bizler, Kilyos’un ara sokaklarından büyüyüp, bu gün sosyal yardımlaşmanın ve çocuk unsurunun ne olduğunu çok iyi bilen bir grubuz. Bu gün onları bir araya getirip farkındalık yaratmak istedik. İçimizde baba olmayan, evli olmayan bireyler var. Bu bireyler, çocuğun ne anlama geldiğini, çocuğun mutluluğunun ne anlama geldiğini bilen sosyal kişiler.” dedi.

“ÇOCUKLARIN HAYALLERİNİN PEŞİNDE KOŞUYORUZ”
Dernek çalışmalarından da bahseden Özkan, “Çocuk konseptli çalışan bir derneğiz. Ancak bununla sınırlı değil çalışmalarımız. İhtiyaç doğrultusunda baktığımız aileler var, köy okullarımız var, down, otizimli çocuklara yardım ediyoruz, kanserli çocuklara yardım ediyoruz. Çocukların hayallerinin peşinde koşmaya çalışan bir derneğiz. Elimizden geldiğince de başarıyoruz. Bir çocuk gülerse dünya güler. Dünya değişir bizim için. Tamamen ihtiyaç sahibi aileler için ve çocuklar için birçok kişiye yardım etmek gerekir. Onlara yardım etmek bizi mutlu ediyor. Önce komşundan başlayacaksın. Sarıyerliyiz ve önce Sarıyer, daha sonra Sarıyer çevresindekilere yardım edebiliriz. Sarıyer’deki diğer STK’larla da bu koşullarla bir araya gelip yardımları kat kat artırabiliriz.” açıklamalarına yer verdi.
 

Sarıyer Gazetesi

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER