Expigment Krem Nedir Ne İşe Yarıyor Kimler Tercih Ediyor ?

Expigment krem; cilt lekelerinde, güneş lekelerinde, sivilce izlerini yok etmekte etkili olan bir kremdir. En etkili leke kremleri arasında yer alan expigment krem,

Expigment Krem Nedir Ne İşe Yarıyor Kimler Tercih Ediyor ?

Expigment krem; cilt lekelerinde, güneş lekelerinde, sivilce izlerini yok etmekte etkili olan bir kremdir. En etkili leke kremleri arasında yer alan expigment krem, düzenli bir kullanım yapıldığında çok etkili olabilmektedir. Şimdi expigment ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını inceleyelim. İşte expigment krem ve faydaları.  

 Expigment Krem Nedir?

   Expigment, cilt üzerinde duran ölü sayılan cildi soymaya yardımcı olarak cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Her türlü yara izlerinde, güneş lekesi oluşumunda, sivilce izini yok etme de gayet başarılı sonuçlar veren bir ilaçtır. Ana etken maddesi hidrokinon olan bu krem, özellikle leke giderme konusunda başarılı sonuçlar vermektedir. Doktor tavsiyesi alınarak kullanılabilecek olan expigment krem, eczanelerde reçetesiz şekilde 9 TL fiyatla temin edilebilmektedir.  

 Expigmentin Faydaları Nelerdir?

   Özellikle leke, iz, yara denince akla gelen ilk kremlerin başında yer alan expigment krem, fayda bakımından da oldukça etkilidir. İşte expigment kremin insan sağlığına olan faydaları.

  •  - Deri üzerinde bulunan ölü hücreleri yok ederek, cildin tazelenmesini sağlar.
  •  - Bazı durumlarda oluşan koyu cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olan bir kremdir.
  •  - Güneş ışınlarının cilde zarar vermesi sonucunda oluşan lekelerin kolaylıkla giderilmesinde yardımcı olmaktadır.
  •  - Ergenlikte meydana gelen sivilceler ile mücadele eder. Bunun yanında ilerleyen dönemlerde uluşan sivilce izlerinin yok olmasında yardımcı olmaktadır.
  •  - Özellikle kapanmış olan yaraların izlerini yok etmede akla gelen ilk kremler arasındadır. Doktorların da bu konuda yazdığı ilk kremlerin başında yer almaktadır.
  •  - Herhangi bir nedenden dolayı ciltte oluşan yanıkların tedavisinde tercih edilen kremler arasında yer alır.
  •  - Ameliyat izi gibi kolay geçmeyen sorunlarda, expigment kullanılarak tedavi altına alınabilir.
  •  - Düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman, cilde belirgin bir parlaklık verir.
  •  - Siyah lekelerin giderilmesinde birçok ilaca göre daha etkili olduğunu söylemek mümkün.

 Expigment Nasıl Kullanılıyor ?

   Expigment kullanımı genellikle doktorun verdiği tavsiyeler doğrultusunda kullanılmaktadır. Fakat günde 2 sefer kullanılmasında bir sakınca bulunmaz. Expigment kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, cilde yaydırılarak kullanılmasıdır. Expigment 4 Yara ya da diğer izler için kullanıldığında özellikle ince bir tabaka şeklinde cilde emdirilmesi önemli bir noktadır.    Yüz bölgesinde kullanıldığında en fazla bir saat, vücutta kullanıldığında ise 5 saat sonra cilt mutlaka yıkanmalıdır. Expigment kremden en iyi şekilde yararlanabilmek için iki ay boyunca düzenli bir şekilde kullanılması önerilmektedir. Her türlü kullanımında özellikle doktora danışılarak kullanılması sağlık açısından daha faydalıdır.

Kaynak: https://www.kadinvip.com/blogdetay/expigment-ve-expigment-4-leke-ve-sivilce-kremi-receteli-ve-recetesiz-fiyati/66

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER