Diyabet Haftası'nda amaç farkındalığı arttırmak

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Eyüpsultan Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi ve Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik öğrencileri 14 Kasım Dünya Diyabet Haftası kapsamında Eyüpsultan Meydanında etkinlik düzenledi.

Diyabet Haftası'nda amaç farkındalığı arttırmak
banner331

14 Kasım Dünya Diyabet Haftası sebebiyle düzenlenen etkinlikte amaç diyabet açısından farkındalık oluşturmak.

Diyabet standında kan şekeri ölçümü yapılan vatandaşların daha sonra kan değerleriyle kas ve yağ oranı ölçülüp obezite ve diyabet hakkında bilgi verildi.

Vatandaşlar nasıl beslenilmesi gerektiği konusunda da bilgilendirildi.

Diyabet olduğundan bihaber olan birçok vatandaşın olduğuna vurgu yapan ve etkinlikte görev alan Diyetisyen Şeyda Çelik, şunları söyledi;

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü diyetisyeniyim. Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik öğrencileriyle birlikte ve toplum sağlığındaki hemşirelerle birlikte 14 Kasım Dünya Diyabet Haftası için buluştuk.

“AMAÇ, ERKEN TANI İLE KOMPLİKASYONLARIN ÖNÜNE GEÇMEK”

Öncelikle hemşirelerimiz açlık kan şekeri ölçümlerini yapıyorlar. Vücut analizi ölçümleri açısından bireyleri değerlendiriyoruz. Amaç diyabet açısından farkındalık oluşturmak.

Diyabet olduğundan bihaber olan bir çok vatandaşımız var. Bu konuda en azından erken tanıyla çoğu oluşabilecek komplikasyonların önüne geçmeyi amaçlıyoruz.

Bu konuda sağlıklı beslenme fiziksel aktivite, hekim-diyetisyen işbirliğiyle vatandaşlarımıza sağlıklı beslenmeyi aşılamaya çalışıyoruz.”

Eyüpsultan Meydanında düzenlenen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Eyüpsultan Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER