Kurban kesmek dinimizde özel görevler arasında bulunur. Bu nedenle kişiler bir dilekleri için bir yardım için ve bir isteklerinin olması için kurban adağında bulunur. Sadaka kurbanı da bu adak kurbanlarından biridir. Günümüzde adak adayan kişilerin en sık tercih ettikleri bu kurbanla, güzel yardımlar yapılıyor. Adak kurbanı ile bağış yapmak isteyenler dernekler aracılığıyla bu kurbanları kestirerek ihtiyacı olan yoksul kişilere ulaştırabiliyor. Kendileri kurban kesip, yoksul insanlara dağıtmak yerine adak adayan kişiler bu dernekler aracılığıyla adak kurbanı kestirerek bağış işini daha kolay yaptırabiliyor.

Sadaka Kurbanlarının Bağış Adresi

Bağışlarınızı sadaka kurbanı keserek gerçekleştirmek ve yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaştırmak için Şefkateli Derneği sitesiyle irtibat kurabilirsiniz. Sitede bağış ve yardımlar hakkında tüm içerikler sunuluyor. Kurban bağışları, sadaka kurbanı ve SMS ile yardım kampanyalarına ulaşmak için siteye ulaşabilirsiniz. Afrika giyim paketi, gıda yardımı, kurban yardımı, Suriye yardımları ve daha birçok yardım projesini siteden inceleyebilirsiniz.

Bağış Çeşitleri

Zekât bağışı, SMS bağışı, toplu yardım, insani yardım paketleri, gıda yardımları ve diğer bağış seçeneklerini sitede bulabilirsiniz. Bağış yapmak için güvenilir bir dernekten yardım almak için siteyi tercih edebilirsiniz. Yoksul olanlara ve yardıma muhtaç olanlara güvenli bir dernek aracılığıyla yardımlarınızı ulaştırmak için siteden destek alabilirsiniz. Sitede farklı adreslere yardım etmek için hesap numaralarına yer veriliyor. Şefkateli Derneği sitesine ulaşarak güvenli bağışlar yapabilirsiniz.

Kaynak: https://www.sefkatelidernegi.org.tr/sayfa/sadaka-kurbani.html