Şarkıcı Simge Sağın’ın oynadığı reklama durdurma kararı

TÜRKİYE'de faaliyet gösteren iki önemli ayakkabı firması,reklâm filminde geçen bir ifade nedeni ile davalık oldu. Mahkeme, Ayakkabı Dünyası’nın Alman Deichmann’a karşı açtığı davada tedbir kararı verdi. Şarkıcı Simge Sağın’ın oynadığı ayakkabı reklam filmi tedbiren durduruldu.

Şarkıcı Simge Sağın’ın oynadığı reklama durdurma kararı

Dava İstanbul 1. Fikrî ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açıldı. Davayı, 1923'te temeli atılan Ayakkabı Dünyası Kundura Sanayi ve Ticaret A.Ş. açtı. Davalı tarafta ise, 100 yıllık Alman firması Deichmann Ayakkabıcılık San. Ve Tic. Ltd. şirketi yer aldı. Söz konusu davanın açılmasının gerisinde ise, şarkıcı Simge Sağın’ın oynadığı bir reklam filmi yer alıyor. 
53 mağazası bulunan Ayakkabı Dünyası’nın avukatları, Türkiyegenelinde 128 mağazası bulunan Deichmann’ın reklamında kullanılan sloganın kendi markaları olduğunu belirtti. Dava dilekçesinde “Ayakkabı Aşktır” markasının 2010 yılında tescil edildiği belirtildi. Dilekçede, davalı firmanın reklamında ise “Ayakkabı Aşkım” ibaresinin geçtiği vurgulandı.

DAVA REDDEDİLSİN
Davalı taraf ise, öne sürülen gerekçelerin kabul edilmemesini belirterek davanın reddini istedi. Mahkeme, TPE’den taraflara ait tescil belgelerin istenmesine kara verdi.DURDURMA KARARI ALINDI
Mahkeme 21 Ekim günü ise, söz konusu reklam filminin sosyal medyada, televizyonlarda ve radyolarda yayınlanmasını tedbirden durdurdu. Tedbir kararı ilgili kurumlara ulaştırıldı.

DHA

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER