Torunum, doğunca kızma bana, annene babana...

Neval Ekinci nin doğmamış torununa yazısı...

Torunum, doğunca kızma bana, annene babana...

Dedenin rahatsızlığı nedeniyle seni ihmal ettim biliyorum. Biraz da benim yaşlılığımdan dolayı eskisi gibi hızlı yazmıyor parmaklarım. halbuki hep aklımdaydın. halbuki ülkemde öyle fazla olay oldu ki üzerine konuşulacak, yazamadım işte meleğim..Özetle; ülkem sandığa gitti, hiç bir parti tek başına iktidar olamadı. haydi güçler birleşsin dedi bir çok kişi ama egolar arasında denge sağlanamadı. bunu geçeyim annanenicim, bu olaydan çok daha önemlisi, kim bastıysa butona, kim taktıysa yeniden terörün fişini ülkemin dal boyluları bir bir devrilmeye başladı. her gün şehit verir olduk, her gün ekranda bir gencin hüzünlü hayat hikayesi anlatılır oldu.

Ülkem ayağa kalktı eylemler yürüyüşler yapıldı. biz yürüdükçe terör daha kalleş olmaya başladı. evinde uyuyan polisimi, çocuklarıyla yolculuk yapan komutanımı vurur oldular. bir gün iki gün televizyonda eğlence programı yapılmadı ve yine bir kaç gün radyolar yavaş türküler çaldı. sonra herkes düğününe derneğine devam etti. kan durdu mu? durmadı. 

Şimdi önümüzde yeni bir seçim var. kimsenin mutlu olmayacağı, kimsenin umutlu olmadığı... üzerimizde Rusya uçakları uçuyor annanecim, Alman Merkel ülkesinde mültecileri bize kakalamak için planlar içinde. korkuyorum annanem, bu ülkeye doğduğuna pişman olacaksın diye korkuyorum.

Ben istemez miydim, ahhhh, ben istemez miydim gökyüzü uçaksız, dağları silahsız, yelekleri bombasız bi ülkeye doğasın. ben istemez miydim annanem, annen baban senin adını koyarken bu çok dikkat çeker, yok bu da olmaz sonra çocuğun başı ismi yüzünden belaya girer diye düşünmesin.
NEVAL EKİNCİ

New Göktürk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER