Yeryüzü Doktorları Kemerburgaz’da Kampta

Yeryüzü Doktorları Eyüp Kemerburgaz Kurtkemeri’nde kamp yaptı.

Yeryüzü Doktorları Kemerburgaz’da Kampta
Daha önce Eyüplü gençlerin, izcilerin kamp yaptığı Kemerburgaz Kurtkemeri’nin konukları bu kez dünyanın dört bir yanına yardıma ihtiyacı olanlara şifa dağıtan Yeryüzü Doktorları oldu.

Yeryüzü Doktorları’nı kamp yaptıkları alanda ziyaret eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, onlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Yeryüzü Doktorları, Aydın’a desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi verdi.

YERYÜZÜ DOKTORLARI KİMDİR?
Yeryüzünde herkes aynı imkânlara, benzer şartlara sahip değil. Dünyanın bir bölümünde insanlar refah ve varlık içinde, teknolojik gelişmişliğin en üst safhasında yaşarken, diğer bölümündekiler yokluk ve çaresizlikle boğuşuyor. Bu bölgelerde yokluk, altyapıyı da doğrudan etkilediğinden her afet derin yaralar açan felaketlere dönüşüyor. Savaş, iç karışıklıklar da cabası.
Bu acıyı yüreğinde hisseden bir grup doktorun 2000 yılında bir araya gelerek oluşturduğu Yeryüzü Doktorları (Doctors Worldwide), bugün yeryüzünün neresinde temel tıbbi bakım ve sağlık hizmetlerinden mahrum bir insan (hasta, sakat, felaketzede, mazlum, mağdur) varsa; diline, dinine, ırkına, cinsiyetine bakmaksızın tıbbi yardım ulaştırmaya çalışıyor.Kimi yerde tam donanımlı hastaneler ve sağlık merkezleri inşa ederek, kimi yerde beslenme sağlığı merkezleri kurarak sürdürülen bu projeler, on binlerce insanın hem derdine deva, hem ruhuna şifa oluyor.

Eyüp Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER