Prof. Dr. Nihan Kayalar Çocuk Parkı

Prof. Dr. Nihan Kayalar Çocuk Parkı Kemerburgaz'da törenle açıldı

Prof. Dr. Nihan Kayalar Çocuk Parkı
banner320

Kemerburgaz'da Prof. Dr. Nihan Kayalar Çocuk Parkı Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar, Kemerburgaz Mithatpaşa mahallesi muhtarı Gürkan Yılmaz, Mimarsinan mahallesi muhtarı Turgut Koçum, Kemerburgaz Karadenizliler Derneği ve halkın yoğun katılımı ile açılışı gerçekleşti.

Arkadaşları onu şu sözlerle dile getirdi ; Doğduğu, büyüdüğü, sayıldığı, sevildiği Kemerburgaz'ında bir parka ismi yazılı, O’na takdir edilen bu övgüyü sonuna kadar hak etti. Zekiyim deyip yeteri kadar değil amacına yetişine kadar çalıştı. Devamlı kendini geliştirdi. Birçok başarıya imza attı. Çok erken yaşta Profesör oldu. Uykusuz kaldı. Yorgun düştü. Yoksun kaldı sevdiği insanlarla doya doya beraberliklerden. Mesleğiyle sayısız insanı sağlığına kavuşturdu. Umudu oldu. Hayır dualarıyla anıldı durdu. Mütevazı kişiliğiyle de saygı duyuldu. Umarım yeni nesillere örnek olur. Başarıların daim olsun.Prof. Dr. Nihan Kayalar'a Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın plaket takdim etti.


Kemerburgaz Karadenizliler Derneği yöneticileri Prof. Dr. Nihan Kayalar ile hatıra fotoğrafı çekildiler.


Prof. Dr. Nihan Kayalar'ı ailesi ve Kemerburgaz halkı açılış etkinliğinde yalnız bırakmadı.


Prof. Dr. Nihan Kayalar Çocuk Parkı açılış kurdelesini Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar ve Kemerburgaz Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Gürkan Yılmaz birlikte kesti.


Prof. Dr. Nihan Kayalar açılış sonrası Kemerburgaz Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Gürkan Yılmaz ile hatıra fotoğrafı çekildi.

,
Gürkan yılmaz açılışta konuşmasında  '' Kemerburgaz’ımızın gururu Prof. Dr. Nihan Kayalar kardeşimizin isminin verildiği çocuk parkını halkımızın yoğun katılımı ile açtık. Hastaneye yolu düşen her Kemerburgaz’lı ile ailesi gibi ilgilenen Nihan kardeşimize çok teşekkür ederiz. Yeni yetişen gençlerimizin de Nihan ablalarını örnek alarak yeni Nihanlar olmasını temenni ediyoruz. Parkı hazırlayıp Nihan kardeşimizin ismini veren Eyüpsultan Belediye Başkanımız Remzi Aydın beye ve ekibine de teşekkür ederiz. Böyle hayırlı bir evlat yetiştiren rahmetli Şerif amcamıza (Mekanı cennet olur inşallah) ve Semire ablamıza da ayrıca teşekkür ederiz. Katılım sağlayan tüm Kemerburgaz halkına da tek tek teşekkür ederiz.'' dedi

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 23:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER