Öğrenciler, Sokak Hayvanlarını Besledi

Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanları hakkında bilinçlendirme ve sokak hayvanları fobisini yenme çalışması kapsamında 34 öğrenciyi Kemerburgaz Yaşam Alanı'nda ağırladı.

Öğrenciler, Sokak Hayvanlarını Besledi

Eyüp Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü verdiği hizmetin yanı sıra sosyal hayata yönelik çalışmalarını da hızlandırmaya başladı. Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanları hakkında bilinçlendirme ve sokak hayvanları fobisini yenme çalışması kapsamında 34 öğrenciyi Kemerburgaz Yaşam Alanı'nda ağırladı.

Eyüp Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği'ni ziyaret eden Eyüp Dil Temel Lisesi'ndeki 34 öğrenciye, veteriner hekimleri tarafından hayvan hastalıkları ve hayvanların tıbbi ihtiyaçları hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı. Ameliyathaneleri, tedavi odalarını ve ilaç odalarını gezen öğrenciler, daha sonra yaşam alanına geçerek besleme çalışması yaptı.

Sokak hayvanları fobisinin abartıldığını ve onların daha çok sevgiye ihtiyacı olduğunu söyleyen Eyüp Dil Temel Lisesi öğrencileri, besleme çalışması yaparak sevgilerini sokak hayvanlarıyla paylaştı.

Yaşanacak her türlü ani olaya karşı hayvan ambulansından hayvan bakcılarına kadar görevlilerin de eşlik ettiği çalışmadan çok memnun olduklarını dile getiren öğrenciler, bu ortamı sağlayan başta Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın olmak üzere herkese teşekkür etti.

New Göktürk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER