Kemerburgaz Devlet Hastanesi

Kemerburgaz Devlet Hastanesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kemerburgaz Devlet Hastanesi'nin proje aşamasında olduğunu ve en kısa zamanda inşaatının başlayacağını söyledi.

Kemerburgaz 20.12.2021, 10:41

Kemerburgaz Devlet Hastanesi

18 Aralık Cumartesi günü Eyüpsultan Muhtarlar toplantısına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ve Eyüpsultan Muhtarları katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplantı esnasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı bizzat telefonla arayarak Kemerburgaz Devlet Hastanesi hakkında son durumu sordu, Fahrettin Koca proje aşamasında olduğunu ve en kısa zamanda inşaatının başlayacağını söyledi.

Kemerburgaz Devlet Hastanesi'nin imar planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonunda oy birliği ile kabul edildi.

Eyüpsultan ilçesi Kemerburgaz Mithatpaşa Mahallesi 669 parselin doğusunda yer alan tescil harici alan ile 335 ada 21-26 parsel arasında kalan bir kısım tescil alan ve 335 ada 31-32-33 parseller ile sözkonusu parseller arasında yer alan tescil harici alanın bir kısmına ilişkin 1/5000 ölçekli NİP Değişikliği ve 1/1000 ölçekli ilave UİP teklifleri ile eklerinin yürürlükteki yasa ve yönetmeliklerle 5216 sayılı yasa 7c maddesi ve 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddelerine göre değerlendirilmek ve hakkında karar alınmak üzere IBB'de ilgili komisyonlarda görüşülerek tüm siyasi parti gruplarının oy birliği ile geçti.

Kemerburgaz Devlet Hastanesi inşaat çalışmalarına yakın zamanda başlanacak.

Kemerburgaz Devlet Hastanesinin imar planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonunda oy birliği ile kabul edildi. Kemerburgaz Devlet Hastanesi 400 yatak kapasitesi olacak.

Hastane konumu için aşağıdaki görsele tıklayarak Google Haritalardan yerini görebilirsiniz.

Kemerburgaz Devlet Hastanesi


Haber Kaynak : New Göktürk Dergisi - Kenan Yılmaz

Kaynak: New Göktürk Dergisi
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@