Kemerburgaz'da Sokak Köpeklerinin saldırdığı yaşlı adam ağır yaralandı

Kemerburgaz'da Sokak Köpeklerinin saldırdığı yaşlı adam ağır yaralandı

Kemerburgaz'da Bebek arabası ile bebeğini gezdiren bir anneye sokak köpekleri saldırdı. Olay yerinden geçen yaşlı adam, kadını ve bebeği kurtarırken bu sefer sokak köpeklerin hedefi oldu.

Kemerburgaz 13.06.2020, 14:01

İstanbul Eyüpsutlan ilçesi Kemerburgaz semtinde sokak köpeklerinin saldırdığı yaşlı adam ağır yaralandı. 

Kemerburgaz Orkide Sokakta Bebek arabası ile bebeğini gezdiren bir anneye sokak köpekleri saldırdı. Olay yerinden geçen yaşlı adam, kadını ve bebeği kurtarırken bu sefer sokak köpeklerin hedefi oldu. Sokak köpekleri yaşlı adamı feci şekilde yaraladı. Olay sonrasında Belediye ekipleri saldıran köpekleri tedbir ve kuduz olma ihtimaline karşı karantinaya aldı. Ağır yaralanan Ali Gümüş ise hastaneye kaldırıldı.

Olayın olduğu sokakta oturan bir vatandaş 15 gün öncede alt sokakta 15-16 yaşlarında başka bir çocuğa sokak köpekleri saldırdı. 3 hafta öncede Kemerburgaz PTT önünde 6 yaşlarında Annesi ile yürüyen bir kız çocuğuna saldırdığını son bir ay içerisinde bu üçüncü vaka olduğunu söyledi.


Yaşlı adam kolundan bacağından ve vücudunun çeşitli bölgelerinden sokak köpekleri tarafından feci şekilde ısırıldı.

Haber Kaynak : New Göktürk Dergisi - Kenan Yılmaz
 

Kaynak: New Göktürk Dergisi
Yorumlar (10)
Özgür 2 yıl önce
Yeter be köpektaparlar yüzünden bu işkenceyi çekmek zorunda mıyız? Bir hayvan sever siz misiniz? Sokakları köpek sürüleriyle doldurmak! Bu mu hayvan severlik? Siz hayvan sever değilsiniz köpektaparsınız.Gelişmiş ülkelerde sokaklarda başı boş köpek göremezsiniz.Çok seviyorsan alırsın tasmalı,kimlikli beslersin.Acilen tüm ülkedeki sokak köpekleri toplanıp,kısırlaştırılıp yapılacak yaşam alanlarına taşınmalı ve kısırlaştırma yöntemiyle sayıları en aza indirgenmelidir.Hiç mi medenileşemeyeceksiniz siz be? Hadi kedi olsun onların boyutu küçük olduğu için saldırmazlar.Ama köpek bildiğin etobur iri bir hayvan.Etini kemiğinden sıyıracak kadar da büyük ve keskin dişleri var.İnsanlar sizin yeni dininiz(köpektaparlık)yüzünden rahat rahat sokağa çıkamıyor.Sizde azıcık beyin olsa bu zihniyetinizle sokak köpeklerine fayda değil zarar verdiğinizi anlardınız.Köpek sayısı artıp saldırı vakaları arttıkça insanlar da köpeklere karşı saldırganlaşıp öldürme yoluna gidecektir.Şahsen benim çocuğuma,eşime sokak köpeği saldırırsa o mahallede 1 tane sağ köpek bırakmam,tek gecede hepsini temizlerim.Sen dini vecibelerini yerine getireceksin diye ben ailemi kurban veremem kusura bakma köpek müridi.
İsmail 2 yıl önce
Bizim insanımız malesefki hayvanseverlik ile hayvan sevgisi fetişistliğini birbirine karıstiriyor ..belediyemiz.acilen bu sokak hayvanlarini toplayıp kısırlastırilip bir alanda hayatlarinin sonlarina kadar bakmalı.. itiraz edenlere sahiplendirilmeyi teklif etmeli..koskoca.adamlara saldıriyor coluk.cocuk ne yapsın...birde bu muhitteki baslica kurumsal magazalarin ozellikle kış mevsiminde kapısınin önünde bir köpek yatar durur..analdık belli bir zümreye şirin gözükmek için yapiyorsunuz ama kardeşim çocuk üzerinden atlayip geçmeye korkuyor işte yapmayın bunu..çok.istiyorsanız alın arka bahçenize bir kulube yakın bir soba hayvan orda ısınsın..
Hayvan seven 2 yıl önce
Keşke yayınlamasaydınız ya hayvan sever ler şimdi tepki göstericek adama kesin adam suçlu
Serdar 2 yıl önce
Başıboş köpekler yüzünden Göktürk beş para etmez bir yer haline geldi...
Bülent 2 yıl önce
Öncelikle, Ali Beye çok geçmiş olsun. İnş birdaha hickimse böyle bir olay yaşamaz. Kemerburgaz'daki sokak köpekleri heryerde olduğu gibi var tabii birde petshop'dan bir hevesle alınmış daha sonra bakılamayip, ormana Kemerburgaz'a bırakılmış, bir sürü cins köpekte var zamanla bunlarda sokak köpeği sıfatını taşıyor. İşin başında bu olayı çözmek gerekir bence, sahiplenen ve bakımı zor geldiği için ormana bırakılan köpegin sahibini bulsan kaçtı der böyle bir savunma yapar. Yaa hangi insan çocuğunu sokağa bırakır ve kaçtı der kimse demez. Sahiplenin sorumluluğundaysa kaçırmiyacaksin ve arayıp bulacaksın öyle kaçtı demekle bu işten kimse sıyrılmamalı. Bu sebepten dolayı nasıl sokak köpekleri nin kulağında aşılı olduğunu gösteren küpe varsa sahiplenilen köpeklerde de ya küpe yada bir barkod numarası sahibinin adı soyadı adresi telefon numarası , ikinci bir telefon numarası, hangi petshop'dan allindigi yani bir kimlik kartı gibi v.s yetkili kişiler tarafından makinası ile okutulacak hiçbir şekilde bulunamamazlik olmayacak .Bu şekilde bulunan köpeğin sahibine ceza bile kesilebilir niçin köpeğin kacti, diye ,neden ilgilenmedim diye. Agresif köpekler insanları ısıran köpekler belli bir müddet kontrol altında tutulması gerekir. İnş böyle bir olay bir daha yaşanmaz . Lütfen bir heves uğruna petshop'dan hayvan alıp sonra onları sokağa atmayalım.
Özge Acar 2 yıl önce
Belediye maalesef tamamen kayıtsız kalıyor. Göktürk'te oturuyoruz. Defalarca şikayetlerimizi ilettik, eşime 2 kez saldırdılar. Allah'a şükür birşey olmadı ama olabilirdi ve bir sürü insan maalesef her gün mağdur oluyor. Düşünsenize köpek saldırısına uğraya bir insanın psikolojik ve fizyolojik olarak aldığı hasarı.. Geçtiğimiz hafta da alt sokaktaki komşumuzun kız kardeşine saldırmışlar. Lütfen belediye artık harekete geçsin. Başıboş köpeklerin yaşam alanı sokaklar değildir. Lütfen ama lütfen belediye artık bir şeyler yapsın.
Ahmet 2 yıl önce
Korona virus var sokağa çikmayin diye uyarmiş olabilirlermi bu köpekler ondan saldirmiş olabilirler.saldiran bir köpek varsa sökaklarda onu yakalanip karantinaya alinmalı öyle bir köpekler dişarlarda dölaşmasi çok teklı kelı
Sevtap 2 yıl önce
Hayvanseverlerintepki gösterdiği yok. Hayali kurgularla nefret kusuyorsunuz sadece. Siz belediyelerinize söz geçirip bu hayvanları barınaklara aldıramıyorsanız kendinizde arayın suçu.
galactus-el-chomarius 2 yıl önce
ortada ısırılma yok sallamayın insanda utanma olur feci ısırılmış bu mu? yalan haber... ısırsa parça kopartırdılar...
Köpeksever 2 yıl önce
Köpekleri çok seviyorum ama şimdi burada farklı bir durum var. Yani hayvan da olsa, eğer cana kasıt ediyorsa oraya müdahele etmek gerekir. Barınak veya uyutulması şart bu canlıların.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@