HelenDoron Kindergarten

Anaokulu ve Öğrenim Merkezi ‘’Çok Yakında Kemerburgaz’da Açılıyor!”

HelenDoron Kindergarten
Helen Doron Anaokulu ve Öğrenim Merkezi  

‘’Çok Yakında Kemerburgaz’da Açılıyor!”

Helen Doron metodu, çocukların kendi doğal çevrelerinde olduğu şekliyle, konuşmaları tekrar tekrar duymak ve pozitif yönlendirme ile öğrenmeleri esası üzerine yapılandırılmıştır. Sınıflar, çocukların kendi ana dillerini öğrendikleri çevreye uygun ve neşeli bir ortam sunmaktadır.

İletişim : 0212 360 08 78

Adres :    Mithatpaşa Mahallesi, Davutpaşa Caddesi No:50 Kemerburgaz
www.helendoronkemerburgaz.com

Helen Doron metodu, bir dil bilimci olan Helen Doron tarafından 1985'te geliştirildi ve tüm dünyada early English öğretiminin öncüsü oldu. Bu benzersiz metodoloji üç aylıktan itibaren çocukların, kendi ana dillerini öğrendikleri gibi duyduklarını tekrarlamaya ve pozitif yönlendirmeye dayalıdır. Helen Doron, bu metodun ilk ilhamını kızı dört yaşına geldiğinde Suzuki metodu ile keman derslerine başladığında aldı. Dr. Suzuki, bu metodunu ana dil yaklaşımı olarak adlandırıyordu ve çocukları keman çalmaya, nota öğretmeden önce başlatıyordu.

Dr. Suzuki ile görüşmelerinde Helen Doron, dünya üzerinde çocuklara yabancı dil öğretiminde nasıl bir yanlışlık yapıldığını gördü. Gerçekten, onların 'dilin müziğini' öğrenmeye ihtiyaçları vardı. Gerçekten de, bebekler ve küçük çocuklar anne babalarından, kendilerine bakanlardan ana dillerini kelimeleri, cümleleri, şarkıları, hikayeleri tekrar tekrar duyuyorlardı ve çocuklar bir diğer dili de aynı bu şekilde öğrenebilirlerdi. Glenn Doman ve İnsan Gücünün Başarısı Enstitüsü, çocukların inanılmaz kavrama gücüne değinerek Helen Doron metodolojisinin etkinliği hakkında önemli bir bilgi vermektedir.

Bugün, 
Helen Doron Early English 3 aylık bebekten 18 yaşındaki gençlere kadar değişik kurslar sunmaktadır. Milyonlarca çocuk bu metod ile İngilizce öğrenmiştir. Helen Doron metodu, oyunlar, hikayeler, çalışma kitapları, flash kartlar, hikaye kartları, özgün şarkılar vasıtasıyla İngilizce öğrenmeyi yönlendirir. Rahat ve zevkli bir ortamda hızlı, neşeli ve tamamen doğal olarak gerçekleşen öğrenme çocukları uluslararası dil sınavlarına da hazırlar.

Müziğin Dili kitabını satın almak isterseniz lütfen Öğrenim Merkezinize başvurun.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER