Galatasaray'a Kemerburgaz müjdesi!

Yapılacak olan tesislerin tahsis sözleşmesini tamamlayan Başkan, yaşanan belirsizliğe son noktayı koydu. Kemerburgaz artık 49 yıllığına Galatasaray'ın kullanımına hazır.

Galatasaray'a Kemerburgaz müjdesi!
banner326

Başkanlık koltuğuna oturduğu günden itibaren yoğun bir temponun içerisinde kendisini bulan Başkan Mustafa Cengiz, çok önemli bir adım daha attı. Kemerburgaz'da yapılması planlanan yeni tesis için tahsis sözleşmesi imzalandı. Yani Kemerburgaz'da kurulacak olan tesislerin yer alacağı arazi 49 yıllığına kiralanarak satı-kırmızılı kulübün kullanımına sunuldu. 

AMK Gazetesi'nden Ali Gümen'in haberine göre, Florya arazisi geçen günlerde ihaleye çıkmış ve süreç başlamıştı. Şimdi Kemerburgaz arazisi üzerinde bulunan bazı kaçak yapılar kaldırılacak ve ardından burada çalışma başlayacak.  Sarı-kırmızılar, Kemerburgaz'ı hazır hale getirdikten sonra da Florya'dan ayrılacak. Kemerburgaz'ın yapımında da Emlak Konut ile hareket edilecek.

Emlak Konut'la Riva'nın yanı sıra Florya için de anlaşma yapan Galatasaray'ın merakla beklediği ihale dün gerçekleşti. İhalenin kazananı, 2 milyar 250 milyon lira gelir teklifi ile Öz Erka İnşaat oldu. Şirket payı olarak 832 milyon 500 bin lira taahhüt edildi.

Anlaşma gereği elde edilecek "Şirket Payı Geliri"nin yaklaşık yüzde 71,43'ü Emlak Konut'a, 28,57'si ise Galatasaray'a verilecek. Bu nedenle Florya arazisinden Galatasaray'a düşecek pay yaklaşık 238 milyon lira olacak. 42 bin 383 metrekaresi konut alanı olan toplam 63 bin 230 metrekarelik arazide 55 bin 98 metrekare inşaat alanı yer alıyor.

G.SARAY'IN YENİ ROTASI KEMERBURGAZ
 
Kısa süre içinde Florya arazisini boşaltması beklenen Galatasaray, Kemerburgaz yakınlarında çok daha büyük ve çağdaş bir tesisin sahibi olacak.

Kaynak: Takvim

New Göktürk

banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327