Trabzon'da polise hain saldırı

Trabzon'un Maçka İlçesi’nde yol güvenliğini sağlayan polise ormanlık alandan roketli ve silahlı saldırı yapıldı. Trabzon Valiliği, saldırıda 2 polisin şehit olduğunu, 5 polis ile 1 sivilin yaralandığını açıkladı.

Trabzon'da polise hain saldırı
banner320

Olay, saat 08.45’te meydana geldi.
Maçka - Gümüşhane yolu üzerinde, Gümüşhane tarafından gelen araçları kontrol amacıyla yol kenarında park halinde duran polis aracı ile minibüse, bugün saat 08.30 sıralarında ormanlık alandan teröristler tarafından roketli saldırı yapıldı. Teröristler sonrasında otomatik silahlarla ateş açıp, el bombaları attı.
Saldırı sırasında araçlarda ve çevresinde bulunan 7 polis memuru yaralandı. Açılan ateşe polis memurları karşılık verdi. Hızla olay yerine takviye polis ve jandarmaekipleri sevkedildi. Yaklaşık bir saat süren çatışmanın ardından teröristler ormanlık alanın içlerine doğru kaçtı.
2 POLİS ŞEHİT
Trabzon Valiliği, saldırıda 2 polisin şehit olduğunu, 5 polis ile 1 sivilin yaralandığını açıkladı. 
VATANDAŞLAR DA SİLAHLARIYLA YARDIMA KOŞTU
Silahını alan vatandaşlar, ormanlık alana kaçan teröristleri yakalamak için polise yardıma koştu. 
Terörist grup ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı. Bölgede zamanzaman çatışmaların devam ettiği belirtildi.
CAMİLERDEN KAN ANONSLARI YAPILDI
Diğer yandan, camilerden yaralılar için kan anonsları yapıldı. Polisler, yaralı arkadaşları için hastanelere giderek kan verdi. 
Trabzon Emniyet Müdürü Murat Köksal da, olay yerine gelerek bilgi aldı.İnternet Medyası

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER