Somon Dna Aşısı Nedir?

   Son Yıllarda cilt yenileme ve gençleştirme operasyonlarında birçok yeni uygulama denenmektedir. Ciltte meydana gelen kırışıklıkların, sivilce izleri ve güneş lekelerinden cildi arındırmak, cilde sıkışlaştırılarak yaşlanmayı geciktirici estetik uygulamak yapılmaktadır.

Somon Dna Aşısı Nedir?
banner331

Somon Dna Aşısı Nedir?

            Son Yıllarda cilt yenileme ve gençleştirme operasyonlarında birçok yeni uygulama denenmektedir. Ciltte meydana gelen kırışıklıkların, sivilce izleri ve güneş lekelerinden cildi arındırmak, cilde sıkışlaştırılarak yaşlanmayı geciktirici estetik uygulamak yapılmaktadır.

            Bilinen estetik uygulamalarının yanı sıra son yıllarda başarı ile uygulanmakta olan somon dna aşısından bahsedebiliriz. Peki, somon dna aşısı nedir? Öncelikle bu sorunun cevabını verelim: Somon dna aşısı; somon balığı spermlerinden alınan hücreleri cilt derisi altına çok ince iğneler ile uygulanması işlemidir. Böylelikle somon balığında bulunan ve cildi gençleştirmeye yarayan hücrelerin transferi ile cilt bulunan ölü doku ve hücreler canlandırılırken, ciltte görülen kırışıklık, sivilce ve yara izleri temizlenir.

 Somon Dna Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

            Her cilt tipi farklı özelliklere sahiptir. Yaşlanmaya bağlı olarak cilt yüzeyinde zamanla sarkma, kırışıklık, gözaltı morlukları gibi etkiler görülebilir. Hatta çoğu zaman güneş ışınlarına maruz kalma ya da yanlış güneşlenme sebebiyle cilt çok susuz kalarak lekelenmeler görülebilir. Cilt altında bulunan hücrelerin işlevlerini yerine getirmemesi ile cilt çok soluk ve mat görünüme gelebilir. Somon dna uygulaması, cildin kaybettiği nemi sağlamak ve cildin eskisinden daha parlak ve yapıcı olması amacıyla uygulanmaktadır. Somon dna’sında bulunan gerekli vitaminlerin insan dna’sına da uygunluğu bilimse araştırmalar ile kesinleşmiştir. Somon balığından alınan spermler çok ince mikro iğneler ile kısa sürede deri altına enjekte edilir. Cilde herhangi bir iz, leke gibi olumsuz etkileri bırakmazken, cildin güneş ışığı, alkol, sigara gibi kötü izlerin temizlenerek gerekli neme kavuşması somon dna faydaları arasındadır.

 Somon Dna Uygulaması Nasıl Yapılır?

            Somon dna aşısı ile yapılan estetik operasyonlar lokal anestezik ortamda kısa sürede yapılmaktadır. Dermatoloji uzmanı Dr. Hande Uysal’a göre somon dna aşısı 20 yaştan itibaren uygulanmaya uygun olan ve herhangi bir yan etki ve zararı olmayan estetik operasyon olarak belirtilmiştir. Uygulamaya başlamadan önce cilt gerekli cilt temizleyicileri ile temizlenip arındırıldıktan sonra anestezi kremler ile uyuşturulur.

            Gerekli uyuşma sağlandıktan sonra çok ince iğneler ile problemli cilt yüzeyindeki deri altına somon dna hücreleri transfer edilir. Genellikle 15-20 dakika sürebilen bu uygulama cilt yapısına göre farklılık da gösterebilir. Uygulamadan birkaç gün sonra ciltte tam anlamıyla etkisini göstererek cildin sıkılaşarak parlak görünmesini sağlar. Uzman Dr. Hande Uysal’a göre yılda en az iki defa uygulamayı tekrarlamak daha iyi sonuçlar elde edilmesi bakımından önemlidir. Son yıllarda özellikle ünlü isimlerden somon dna yorumlar hakkında olumlu bilgiler duyabilirsiniz. Somon dna’sı uygulaması ile gereksiz yere bıçak altına yatmaya gerek olmadan cildin ihtiyacı olan vitaminler cilde kolaylıkla verilebilir. Su tutma hacmi ile her daim cildin ihtiyaç duyduğu nem sağlanarak her daim parlak ve genç görünmesini sağlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER