Şişlili Öğrenciler Brüksel'de

Şişli Belediyesi, Avrupa Birliği hakkında bilgi edinmek isteyen 14 lise öğrencisini Belçika’ya gönderdi.

Şişlili Öğrenciler Brüksel'de
banner331

Şişlili öğrenciler, seyahatleri süresince merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Komisyonu başta olmak üzere birçok kurumu ziyaret edecek.
Şişli Belediyesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü ortaklığıyla 11 liseden 1.150’nin üzerinde öğrenciye Avrupa Birliği bilgilendirme seminerleri düzenlendi. 2015-2016 eğitim öğretim yılında gerçekleşen seminerlerde, “Avrupa hakkında neler biliyoruz?”, “Avrupa Birliği nedir”, “AB’ye girmek Türkiye için iyi midir?”, “AB neler yapar?”, “AB’nin amaçları” gibi konular ele alındı.

Program sonunda eğitmenlerin değerlendirmesiyle Avrupa Birliği’ne merak duyan 14 lise öğrencisi Şişli Belediyesi’nin düzenlediği Brüksel seyahatine seçildi. Bu kapsamda Belçika’ya gidecek öğrenciler Avrupa Komisyonu Ziyaretçi Merkezi’ni, AB Parlamentosu’nu, Belçika Kraliyet Sarayı’nı, T.C. Brüksel Başkonsolosluğu’nu, NATO Brüksel Merkezi’ni ziyaret edecek ve Saint-Josse-ten-Noode'un Belediye Başkanı olan Türk kökenli Emir Kır ile bir araya gelecek. Aynı zamanda öğrenciler, Grand Place Meydanı, Karikatür Müzesi, Cinquantenarie Parkı ve Atomiun’umda kültür turuna katılacak.

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER