Sıcaklıklar 3 ila 5 derece daha artıyor

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklıklar 3 ila 5 derece artacak. Batı bölgelerinde güneşli havanın yüzünü göstermesi beklenirken, iç bölgelerde rüzgarın, bazı doğu illerinde ise kar yağışının etkili olması tahmin ediliyor

Sıcaklıklar 3 ila 5 derece daha artıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Hakkari çevreleri ile Van'ın doğu kesimlerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ve Ege ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı meydana geleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER