Şanlıurfa'da "Evlenme Vaadiyle" Dolandırıcılık

Şanlıurfa'da "Evlenme Vaadiyle" Dolandırıcılık

Gelin almak amacıyla Afyonkarahisar'dan kente gelen ailenin yaklaşık 50 bin lirasını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra mahkemece adli kontrol şartıyla salıverilen kadının, Tokatlı bir aileyi de aynı yöntemle dolandırdığı ortaya çıktı. Yeniden gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki sorgusu sürüyor

Gündem 21.10.2017, 12:20

Afyonkarahisar'dan gelin almak için Şanlıurfa'ya  gelen ailenin yaklaşık 50 bin lirasını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan  ve dün çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kadın,  Tokatlı bir aileyi de aynı yöntemle dolandırdığının belirlenmesi üzerine yeniden  gözaltına alındı.

 Tokatlı bir aile polise başvurarak, Afyonkarahisarlı Gökhasan  ailesinin şikayeti üzerine yakalanan ve dün sevk edildiği mahkemece adli kontrol  şartıyla serbest bırakılan İ.Ü'nün (18), bir süre önce kendilerini de dolandıran  kişi olduğunu iddia etti.

    Hakkında daha önce şikayetçi oldukları ancak gerçek ismi bilinmediği  için yakalanamayan şüpheli kadını, gazete ve televizyonlardaki görüntülerinden  teşhis ettiklerini belirten ailenin başvurusu üzerine İ.Ü, polis ekipleri  tarafından yeniden gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

    Afyonkarahisar'da yaşayan Satılmış Gökhasan, yaklaşık 15 gün önce,  oğlu Tahsin Gökhasan'ı evlendirmek amacıyla, Şanlıurfa'daki tanıdıkları  aracılığıyla tanıştıkları ve kendilerini "Halim Demir" ve kızı "Nur Demir" olarak  tanıtan şüphelilere 15 bin lira başlık parası, 23 bin lira değerinde altın ve 10  bin liralık çeyiz malzemesi vermiş ancak düğüne bir hafta kala zanlılar kayıplara  karışmıştı.

Kaynak: İnternet Medyası
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@