Polis helikopter destekli operasyon yaptı!

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, serinlemek için sulama kanalına giren 14 kişinin boğulmasından dolayı havadan ve karadan operasyon yaptı.

Polis helikopter destekli operasyon yaptı!
banner326

Yaz aylarının gelmesiyle Adana'da hava sıcaklığı 40 dereceye kadar yükseldi. Sıcak havada bunalan faphut.com ve serinlemek isteyen gençler ve çocuklar da, şehrin ortasından geçen ve üzeri açık olan DSİ'ye ait sulama kanallarına girerek serinlemek istiyor. 
Ancak haziran ayının 28 gününde serinlemek için sulama kanalına giren 14 kişinin boğulması üzerine Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de harekete geçti. Zeybek, bizzat yönettiği operasyonda sulama kanallarına, Seyhan Nehri ile Seyhan Baraj Gölü'ne giren çocuk ve gençlere yönelik çalışma başlattı. Zeybek operasyonu helikopterden takip ederek polisleri yönlendirdi. HAVADAN DA DESTEK

Polis, hem havadan hem de karadan operasyon yaparak sulama kanallarında vatandaşların yüzmesini engelledi. Polis ekipleri karadan özellikle sulama kanalları etrafında gezerek megafonla "Suya girmek tehlikeli ve yasaktır" anonsları yaptı. Polis, sulama kanalında yakaladığı çocukları da ailelerine teslim etti. Ailelere çocuklarına sahip çıkmaları gerektiği bildirildi.
 

İnternet Medyası

banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327