Osmangazi Köprüsü'nde araç geçişi başladı

Erdoğan ve Yıldırım'ın birlikte açılışını gerçekleştirdiği Osmangazi Köprüsü'nden araç geçişleri başladı.

Osmangazi Köprüsü'nde araç geçişi başladı
banner326
Türkiye'nin, 2023 hedefleri kapsamında hayata geçirdiği "dev projelerden" biri olan Osmangazi Köprüsü'nden ilk araçlar geçti.
Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleşen törende yapılan köprü, bayram sonuna kadar ücretsiz olarak hizmet verecek.

KLAKSON ÇALARAK GEÇİŞ YAPTILAR

Köprünün ışıklandırılmış hali ise araç sahiplerinin beğenisini topladı.
Köprüyü kullanan araç sürücüleri, klakson çalarak geçiş yaptı. Bazı sürücüler, köprü girişinde durup, "özçekim" yaptı. Sürücüler, köprüden "ilk geçenler"olmanın heyecanını yaşadı.

"KÖPRÜDEN İLK GEÇENLERDEN OLMAK İÇİN GİŞELERDE BEKLEDİK"

Köprüden ilk geçenlerden Yavuz Urgun, yaptığı açıklamada, tarihi bir ana tanıklık ettiklerini belirterek bunun için mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.
Erdoğan, Yıldırım ve emeği geçenlere teşekkür eden Urgun, "Allah, böyle büyük açılışları devletimize, milletimize nasip etsin. Köprüden ilk geçenlerden olmak için gişelerde bekledik. Orucumuzu da zaten açılış töreninin yapıldığı alanda açtık. Gebze'den Altınova'ya 6 dakikada geldik." diye konuştu.
Urgun, tarihi bir ana tanıklık ettiklerini vurgulayarak "Gebze'den Yalova'ya çay içmek için geçtik. Çayımızı içip sonra geri döneceğiz. 3 saatte gidip döneceğimiz yolu 12 dakikada katedeceğiz." ifadesini kullandı.

"HARİKA, SÜPER"

Köprüden otomobiliyle geçen Birol Kaptan da aracının deposunu Bilecik'te doldurduğunu belirterek "Daha önce de sürekli aynı yolu kullanıyordum. Şimdi bu yola girdim. Hiç yakıt bile harcamadım. Harika, süper." diye konuştu.


İnternet Medyası

banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327