Muhammed Ali 74 yaşında yaşamını yitirdi

Efsanevi boksör Muhammed Ali 74 yaşında hayatını kaybetti. Muhammed Ali Parkinson hastasıydı ve geçtiğimiz yıl zaman zaman tedavi görmek için hastaneye kaldırılmıştı. Muhammed Ali'nin ölümü spor camiasını yasa boğdu.

Muhammed Ali 74 yaşında yaşamını yitirdi
banner326

Muhammed Ali hayatını kaybetti. Spor tarihinin efsanevi isimlerinden dünya ve olimpiyat şampiyonu unvanlı Birleşik Amerikalı boksörMuhammed Ali 74 yaşında hayatını kaybetti.Geçen Perşembe günü solunum yetersizliği nedeniyle hastaneye kaldırılan Muhammed Ali’nin sağlık durumunun iyi olmadığı biliniyordu.Muhammed Ali, geçtiğimiz yılzaman zaman hastaneye kaldırılmış ve tedavi görmüştü.Uzun süredir Parkinson rahatsızlığı bulunan ve solunum yollarındaki rahatsızlık nedeniyle dün hastaneye kaldırılan Muhammed Ali'nin tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiği açıklandı. NBC News kanalına konuşan aile sözcüsü Bob Gunnell, efsanevi boksörün öldüğünü doğruladı.
Hayatı boyunca birçok önemli maça çıkan, spor yaşantısının yanı sıra Müslümanlara ve ABD'deki siyahi hareketlere desteğiyle de bilinen Muhammed Ali, 2014 yılından bu yana sağlık sorunları nedeniyle zaman zaman hastanede tedavi görüyordu. Aralık 2014'te ve Ocak 2015'te hastaneye kaldırılan Muhammed Ali'nin, geçen yılki rahatsızlığının idrar yolları enfeksiyonu olduğu belirtilmişti.
 

DHA

banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327