Mahmutbey Gişelerinde Serbest Geçiş Başladı

İstanbul trafiğinin en önemli tıkanma noktalarından olan Mahmutbey Gişeleri’nde başlayan elektronik serbest geçiş sistemi sayesinde araçlar 4 şeritli sistemi kullanarak geçiş yapıyor.

Mahmutbey Gişelerinde Serbest Geçiş Başladı
banner331
Uygulamanın devreye alınmasıyla haftanın ilk iş gününde, bölgede trafiğin rahatlattığı görüldü. Çift yönlü olarak hayata geçirilen uygulama kapsamında sürücüler, otoyolda 4 şerit üzerine kurulan sistemden geçiş yapıyor. Sürücüler, yıkım çalışmalarına gelecek günlerde başlanacağı belirtilen gişelerden rahat bir şekilde geçerek yollarına devam ediyor. Yeni uygulamanın akşam saatlerinde trafiğe nasıl etki edeceği ise merak konusu...BAKAN ARSLAN: EN AZ YÜZDE 30 AZALTACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün yaptığı açıklamada, "Özellikle İstanbulluların çok merakla beklediği Mahmutbey gişelerinin serbest geçiş sistemine geçişi vardı, dün gece itibarıyla güney tarafını bugün öğle saatleri itibarıyla da kuzey tarafında serbest geçiş sistemine geçildi. Böylece Mahmutbey'deki gişeler kalkıyor. İstanbulluların trafik sıkıntısını en az yüzde 30 azaltacak bir sistemi başlatmış oluyoruz hayırlı olsun" diyerek İstanbullulara müjdeli haberi vermişti. 

DHA

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER