FSM kaçaklarına 10 misli ceza

ULAŞTIRMA Bakanı Ahmet Arslan, 2 Ekim’de Hürriyet gazetesinin gündeme getirdiği ‘Yavuz Sultan Selim Köprüsü yerine ceza ödeyerek Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçiş yapan ağır tonajlı araçlar’ hakkında konuştu.

FSM kaçaklarına 10 misli ceza
banner331

Bu araçlara ağır cezalar getirileceğini kaydeden Arslan, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş fiyatlarında bir düzenleme yapılmayacak. Farklı yollar denenmesi, adeta kaçakgeçmesi, ne yazık ki manşetlere taşındı. Ama şunu söyleyelim: Bir, kaçak geçiyorlar. Normal köprü ücreti alınmayacak, zaten 10 misli cezalı ücret alınacak. Bir de ayrıca kurallara uymadıkları için bir ceza kesilecek. İkisini üst üste koyduğunuz zaman öbür taraftan daha yüksek olacak” dedi. Arslan, FSM’den kaçak geçenleri “Bence bu yola tevessül etmesinler” dedi.

MAHMUTBEY’DE SÜRE KISALDI
Arslan, “İstanbul Mahmutbey gişelerinin kaldırılması projesindeki çalışmaları nedeniyle bazı sıkıntıların oluştuğuna” yönelik iddiaların hatırlatılması üzerine de şunları söyledi: “Malumunuz hep bir tabela konur; ‘Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz’. Bunun sebebi nedir? ‘Hayatınızı kolaylaştırmak istiyoruz ancak bunun için geçici bir süre bir sıkıntı yaratıyoruz.’ Dediğiniz doğrudur. Mahmutbey gişelerinde serbest geçiş sistemi kurmak üzere, çalışmalara başladık. 2 ay öngörülse de 45 günde bunun bitirilmesine amaçlıyorduk. İnşallah 45 günde hizmete sunacağız. Geçici verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı da, klasik laftır, özür dilediğimizi belirtmek isteriz.”

İnternet Medyası

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER