Deutsche Bank işten çıkarmalara başladı!

Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank işten çıkarmalara başladı.

Deutsche Bank işten çıkarmalara başladı!
banner326

Son yıllarda büyük zorluklar yaşayan Almanya'nın ciro ve işçi sayısı açısından en büyük bankası Deutsche Bank işten çıkarmalara başladı. Bankanın bu adımı, bugün açıklanan kar rakamları ardından geldi. 
İlk çeyrekte kârı yüzde 79 oranında sert düşen dev bankanın ABD'de bugün 300 civarında yatırım bankacısını işten çıkardığı yarın da 100 kişiyi daha işten çıkaracağı belirtildi.

Bankadan daha önce yapılan açıklamada Kurumsal ve  Yatırım Bankacılığı alanını yeniden şekillendirme ve ek maliyetleri azaltmaya  yönelik bazı tedbirler alınacağı duyurulmuştu.

Açıklamada, bu kapsamda ve Avrupa’ya daha fazla odaklanmak amacıyla  bankanın, özellikle kurumsal ve yatırım bankacılığı ile altyapı fonksiyonlarında,  2018'in geri kalanı boyunca iş gücünü önemli ölçüde kısmayı ve özellikle ABD ve  Asya'da tahvil satışları ve hisse senedi alım satım işlemlerini azaltmayı  planladığı belirtilmişti.

KÂRI ÇOK SERT DÜŞTÜ
Deutsche Bank'tan bugün yapılan bir diğer açıklamaya  göre ise banka bu yılın birinci çeyreğinde piyasalardaki 376 milyon euroluk kar  beklentisine karşın 120 milyon euro net kar elde etti. Geçen yılın aynı  çeyreğinde 575 milyon euro net kar açıklayan bankanın karı, böylece yaklaşık  yüzde 79 azaldı.

2018 yılının ilk çeyreğinde, net gelirler ise önceki yılın aynı  dönemine göre yüzde 5 düşüşle 7 milyar euro oldu. Bunda, temel olarak döviz kuru  hareketleri, özellikle avronun ABD doları karşısında değer kazanması ve Kurumsal  ve Yatırım Bankacılığındaki düşük gelirler etkili oldu.

İnternet Medyası

banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327