Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da meydana gelen patlamada yaralananları hastanede ziyaret etti.Erdoğan'ın, 7 polisin şehit olduğu, 4 sivilin hayatını kaybettiği terör saldırısını lanetlediği, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralanan polislere ve vatandaşlara da acil şifa dileğinde bulunduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama.
banner326

İstanbul Vezneciler'de çevik kuvvet polislerini taşıyan otobüsünün geçişi sırasında bombalı araç patlatıldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin'in verdiği bilgiye göre patlamada 7 polis şehit oldu, 4 sivil hayatını kaybetti, 36 kişi ise yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelerde tedaviye alındı. Terör saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaralıları ziyaret ediyor.  Erdoğan'ı, hastaneye gelişinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Başhekim Doç. Dr. Savaş Öztürk, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile diğer yetkililer karşıladı.

YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısıyla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı. 
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, polislerin ve vatandaşların hayatlarını kaybetmesine de yol açan terör saldırısıyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı telefonla arayarak bilgi aldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin'den de bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olayı yakinen takip ettiği, yetkililerle irtibat halinde olduğu kaydedildi.
TERÖR SALDIRISINI LANETLEDİ 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İstanbul'da can kaybına da yol açan terör saldırısını lanetlediği, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralanan polislere ve vatandaşlara da acil şifa dileğinde bulunduğu öğrenildi.
Erdoğan daha sonra Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki güvenlik toplantına başkanlık edeceği öğrenildi. 

DHA

banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327