Çöpteki poşetten çıkanlar güvenlik güçlerini bile şaşırttı!

Bursa'daki Osmangazi ilçesi Maksem Mahallesi'nde meydana gelen olay mahalle bekçileri sayesinde açığa çıkarıldı. Gece saatlerinde güvenliği sağlamak için devriye gezerken bir çiftin çöpten poşet almaya çalıştığını gören bekçiler, durumdan şüphelenerek genç çifte yaklaştı.

Çöpteki poşetten çıkanlar güvenlik güçlerini bile şaşırttı!

Çöpten almaya çalıştıkları poşette uyuşturucu madde ve hassas terazi olduğunu fark eden bekçiler, poşetin içindekileri boşaltınca yüklü miktarda para saklandığını da gördü. Çifti muhafaza altına alan bekçiler, durumu polislere haber verdi.

Çöpe atılan poşetten yüklü uyuşturucu çıktı

Bursa’da çöp kutusunu karıştıran çifti şüphe üzerine arayan mahalle bekçileri, genç çiftin çöpten almaya çalıştığı poşetten 250 gram metamfetamin, bir adet hassas terazi, 61 bin 195 lira ve 200 dolar ele geçirdi.

Olay, merkez Osmangazi ilçesi Maksem Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde devriye atan mahalle bekçileri, S.B.(19) ve Ü.K.'nün (17) çöp kutusundan bir poşet almaya çalıştığını fark etti. Durumdan şüphelenen bekçiler, genç çifte yaklaştı.

Çöpten almaya çalıştıkları poşette uyuşturucu madde, bir adet hassas terazi ve yüklü miktarda para olduğu fark edildi. Şahısları muhafaza altına alan bekçiler durumu polis ekiplerine haber verdi.

Olay yerinde yapılan ilk sorgusunda, poşetin kendisine ait olmadığını söyleyen S.B. ve 17 yaşındaki kız arkadaşı gözaltına alınırken, yapılan incelemelerde poşette, yaklaşık 60 bin lira değerinde 250 gram metanfetamin, bir adet hassas terazi, 61 bin 196 lira ve 200 dolar olduğu anlaşıldı.

Genç çift sorgulanmak üzere karakola götürülürken, ele geçirilen uyuşturucu maddelere de el konuldu. (İHA)

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER