Bayram'da Yapmamamız Gerekenler

Bayram günü sadece kuru tebrik mesajı yada toplu SMS , e-mail göndermek yerine imkanımız varsa büyüklerimizi ziyaret edelim, kısa bir vakit olsa da hal hatırlarını sormayı unutmayalım. Uzaktaki yakınlarımızı arayıp konuşalım. 

Bayram'da Yapmamamız Gerekenler
TOPLU SMS GÖNDERMEKTEN VAZGEÇİN ! 
Teknoloji geliştiktçe araya mesafeler daha fazla girmeye başladı. İnsanlar SMS'in ilk kullanıldığı yıllarda tek tek mesaj yazardı. şimdi tek bir tuşla cep telefonunuzda ne kadar kayıtlı numara varsa anında hepsine aynı mesajı gönderebiliyorsunuz. Yazacağınız mesajı da Google'da "Bayram tebrik mesajı" diye yazın onlarca karşınızda çıkan sonuçtan birini seçip gönderebilirsiniz. Gönderilen bu sms'ler sadece gönderen kişiyi mutlu ediyor, birde GSM operatörleri bayramlar sayesinde köşeyi döndüler oda ayrı bir gerçek. Ama şunu bilinki bu sms'leri birçok insan okumadan siliyor.

E-MAİL KUTUMUZ BAYRAM TEBRİK MESAJLARI İLE DOLDU 
Kullanıcıların tercih ettiği bir diğer yöntem ise toplu e-mail göndermek. Bütün bankaların, GSM operatörlerin, ve hangi firmadan daha önce e-mail aldıysanız hepsi bayram'a iki gün kala mail göndermeye başlıyorlar. Türkiye'de yaklaşık bu dönemlerde 30 milyon e-mail gönderildiği söyleniyor. Bu e-mailleri de okumadan doğru çöp kutusuna gönderiyoruz. 

SOSYAL MEDYA'DAN BAYRAM TEBRİK YAZISI 
Son birkaç yıldır bütün Bayram kutlamalarında henüz vakti gelmeden tebrik mesajları gönderir olmaya başladık. Ülkemizi yurt dışından takip eden kişilere sorsanız , bizlerin ne kadar duyarlı olduğumuzu , milli duygularımızın kabardığını, islamiyeti gerçek manada yaşadığımızı söyleyecekler. işin aslı artık o kadar tembelleştik ki oturduğumuz yerden bir gün hükümet yıkıyor, şehit cenazelerine katılıyor, islamiyeti de paylaştığımız resim ve yazılarla , dini görevlerimizi yerine getirmiş oluyoruz.

ZİYARET'TE BULUNDUĞUNUZ YERDE İNTERNET VE CEP TELEFON'U KULLANMAMAYA ÖZEN GÖSTERİN ! 
Bayram ziyaretlerinde uzun zamandır göremediğimiz büyüklerimiz ile sohbet etme fırsatlarını iyi değerlendirin. Bir daha ki bayram'a kim öle kim kala... BAYRAM'DA NERDEYİZ ?
Sakarya'da Bayram namazını kıldıktan sonra , vefat eden yakınlarımızı kabirleri başında onlara dualar gönderip, daha sonra anne ve babamız ile bayramlaşmayı, akrabalarımız, büyüklerimiz ile bir araya gelmeyi, çocukları sevindirmeyi umut ediyoruz.

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN, HAYIRLI BAYRAMLAR...

Kenan YILMAZ
kenanyilmaz@newgokturk.com

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2016, 00:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER