Başbuğ Pınarbaşı , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Başkanı Başbuğ Pınarbaşı , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başbuğ Pınarbaşı , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı
banner320

Bilindiği üzere tarihimiz, dünyada eşi ve benzeri görülmemiş şanlı zaferlerle doludur. Milletimiz bunun en güzel örneğini yaklaşık bir asır öncesinde kendisine esaret zinciri vurmak isteyen güçlere karşı göstermiş, yeni kurduğu Türk Devletini Cumhuriyetle taçlandırmıştır. Cumhuriyet Bayramı, tarihte eşine az rastlanan bir inanç ve azmin sonucu, bu toprakların bölünemeyeceğinin tarihi bir ispatıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. Öznesi Türk olan, "Tek bayrak, Tek millet, Tek devlet" anlayışı ile kurduğumuz, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin ebedi varlığı ile ilelebet devam edecektir.

Bu günlerin sorumluları olarak bizler; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak zorundayız. Yaşanan büyük gerilimler, Türkiye'de sahip olduğumuz devlet geleneğimizin, demokrasi kültürümüzün ve güçlü toplumsal dokumuzun ne kadar önemli olduğunu hepimize her an hatırlatmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugünde belli aralıklarla hain ve karanlık mihrakların girişimleriyle içeriden ve dışarıdan çökertilme girişimlerine maruz kalmasına rağmen her defasında aziz milletimiz canını dahi ortaya koyarak, birlik ve beraberliği sayesinde bu girişimlerin üstesinden gelmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Göktürk'lü hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyorum...TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Başkanı
Başbuğ Pınarbaşı  

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER