2018 POLİSLERİN TALTİF TUTARLARI

Emniyet Teşkilatı Kanununa göre yapılan taltif ödemeleri ilk olarak ön komisyondan geçirilmektedir. Ve Polis haberleri olmadan son durumları öğrenmeniz zor hale gelebilir.

2018 POLİSLERİN TALTİF TUTARLARI
banner326

Emniyet Teşkilatı Kanununa göre yapılan taltif ödemeleri ilk olarak ön komisyondan geçirilmektedir. Ve Polis haberleri olmadan son durumları öğrenmeniz zor hale gelebilir. Ön Komisyonda İl Emniyet Müdürlükleri, Daire Başkanlıkları, Kriminal Polis Laboratuar Müdürlükleri, Eğitim-Öğretim birimleri ve Polis Moral Eğitim Merkezleri bünyesinde bir 2. Sınıf Emniyet Müdürü başkanlığında yoksa il/birim Müdürünün uygun göreceği bir Şube Müdürünün başkanlığında personel işlemlerini yürüten şube müdürü ile İl/Birim Müdürünün uygun göreceği en az 2 Şube Müdürü, Şube Müdürü yoksa daha alt rütbeli personel görev yapmaktadır. Taltif Ön Komisyonu 4 üyeden oluşmaktadır. En önemlisi de Askerlik Tecil Bozdurma konusu olabiliyor.

Tabi birde 2018 polis alımları ile yeni polislerin göreve başlama isteği de olabilir. Taltif Ön Komisyonu tarafından incelenen taltif dosyaları Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderilir ve burada kurulan komisyon tarafından incelenir. Taltif alacak personeller burada kesinleştirilir. Yılda 3 kez toplanan komisyon tarafından belirlenen taltif tutarı 24 maaşı geçememektedir. 1 maaş taltif tutarı maaş katsayısı ve taban aylık katsayısı ile bulunmaktadır. Memur maaş katsayısı her altı ayda bir Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmekte ve duyurulmaktadır. Kanun gereği Bütçe Kanununda belirlenmesi gereken maaş katsayısı verilen yetki ile Maliye Bakanlığınca belirlenebilmektedir. 2018 yılı memur maaş katsayısı şu şekildedir: İlk 6 ay 0,106815 ---- İkinci 6 ay 0,110554

banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER