2 bin 500 kişinin yaşadığı Avşa'ya 130 bin kişi gelince yiyecek sıkıntısı baş gösterdi

BAYRAM tatilinin 9 gün olmasıyla yerli tatilcilerin yoğun olarak akın ettiği Balıkesir’in Marmara İlçesine bağlı Avşa Adası'nda yiyecek sıkıntısı başgösterdi. Nüfusu kış aylarında 2 bin 500 olan Avşa'ya 130 bin tatilcinin gelmesiyle fırınlarda uzun ekmek kuyrukları oluşurken, marketlerdeki yiyecekler de kısa sürede tükeniyor.

2 bin 500 kişinin yaşadığı Avşa'ya 130 bin kişi gelince yiyecek sıkıntısı baş gösterdi
banner331

Ramazan Bayramı’nın 9 gün olmasını fırsat bilen tatilciler sahil kentlerine akın etti. Balıkesir’inMarmara ilçesine bağlı avşa adasında da neredeyse adım atacak yer kalmadı. Kış aylarında 2 bin 500 kişinin yaşadığı avşa adası'na bayramda 130 bin tatilcinin geldiği belirtildi. Otel ve pansiyonlarda yer bulamayan bir çok kişi kumsalda ve camide yatarken, vatandaşların ekmek taleplerini karşılamakta zorlanan fırınlarda da uzun kuyruklar oluştu. Marketlerde ise birçok yiyecek ve içecek ürünleri kısa sürede tükeniyor. Yoğun kalabalık karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen bölge halkı ve esnafı vatandaşların taleplerini karşılamak için çaba gösterdi.
Her gün İDO, BUDO ve özel firmalara ait 10'a yakın feribot, deniz otobüsü ve arabalı vapur ile karşılıklı olarak 10'a yakın seferin yapıldığı Avşa Adası'nda, içme suyu ihtiyacı yaz aylarında deniz suyunun arıtılması ile karşılanıyor.

DHA

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER