THERAPY Güzellik Merkezi Refleksoloji Masajı

Göktürk'te hizmetimizde olan Refleksoloji Masajı ile sağlıklı vücut sağlıklı hayat.

THERAPY Güzellik Merkezi Refleksoloji Masajı

Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.Refleksoloji ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.Refleksoloji masajı Kadın Sağlığı ve Ağrıyı iyileştirmeye faydaları;

Kadın Sağlığı
Sancılı adet gören kadınların %95’ inde ayak refleksolojisi etkili olmuştur.
Adet öncesi semptomların (PMS) yaşayan kadınların %46’ sında refleksoloji etkili olmuştur. Menopozlu 42 kadına ayak refleksolojisi uygulanmış, bunlardan 17’ si (%40.5) tam, 20’ si (%47.6) önemli ölçüde iyileşmiş, 4’ ünde (%9.5) etkili sonuçlar alınmıştır. Hastalardan yalnızca 1’ inden sonuç alınmamıştır.

Ağrıyı İyileştirme
Refleksoloji böbrek ve idrar yolu taşlarının neden olduğu ağrıları azaltmaktadır. Refleksoloji diş ağrısı çeken hastaların %66’ sınınağrısını azalttığı gibi %26’ sının semptomlarını ortadan kaldırmıştır.

AYAK MASAJI VE REFLEKSOLOJİNİN FAYDALARI;

- Daha iyi uyku
- Kan dolaşımını artırır
- Sakinleşmenize yardımcı olur
- Depresyonu azaltır
- Ağrıları hafifletir
- Ayakları sağlıklı yapar
- Ödemi azaltır
- PMS ve Menopoz belirtilerini azaltır
- Huzursuz Bacak Sendromu
- Kan basıncını düşürür


 

Göktürk Caddesi No:11 Kat:2 Daire:13 (Onur Market Üstü) Eyüp / İSTANBUL

Ftr. Kemal KAYA
Telefon: 0212 322 00 30
E-mail: kaya54kemal@gmail.com
www.therapyspamasaj.com

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER