The Queen's English Göktürk

The Queen's English Göktürk kurucusu Meriç Erenoğlu ile söyleşi

The Queen's English Göktürk

Sizi kısaca tanıyalım?

1973 İstanbul doğumluyum. Kültür Koleji’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okudum. Yüksek lisansımı İstanbul Üniversitesi’nde “ Uluslararası Ticaret “dalında tamamladım.Evliyim.7 yaşında Bade İpek adında bir kızım var. Sekiz yıldır Göktürk’te yaşıyorum…Beş yıl önce radikal bir kararla 18 yıllık profesyonel hayatıma nokta koyarak tüm enerjimi üniversite yıllarımdan beri zevkle yaptığım İngilizce öğretmenliği mesleğime verdim. Ortağım Marie Meechan ile birlikte The Queen’s English çatısı altında her yaştaki öğrencilerimize İngilizce öğretmekteyiz.

Meslekte hoşlandığınız yönler nelerdir?
İyi bildiğim birşeyi öğrenmek isteyenlere aktarmak beni her zaman mutlu etti...çok küçük yaşımdan beri İngilizce konuşuyorum ve uzun yıllardır bu dili öğretiyorum… sevdiğim işi yapabildiğim için kendimi şanslı görüyorum. Öğrencilerimden olumlu geri dönüşler beni inanılmaz motive ediyor.

Çocukluk hayalleriniz var mıydı ve gerçekleşen düşlerinizde bahseder misiniz?
Öğretmenlik her zaman özellikle bir bayan olarak bana çok yakın gelen bir meslekti… gerçekleştiği için mutluyum…

Göktürk’te severek gittiğiniz mekanlar?
Mecbur kalmadıkça Göktürk dışına pek çıkmıyoruz, taşındığımızdan beri Göktürk’te çok severek yaşıyoruz. Kendine has yaşam tarzı bize çok uyuyor. Big Chefs, Ceviz, Kara Fırın, Girandola, Yasemin ve Tuncel , Starbucks sık sık gittiğimiz mekanlardan…

İş dışında aktiviteleriniz sosyal yaşantınız nasıldır?
Okumak ve kişisel gelişim ile ilgilenmek vazgeçemediğim ve zaman yarattığım uğraşlarımdan…

Hobileriniz neler?
Tenis ve kayak severek yaptığım sporlardan..17 senedir tenis oynuyorum, kışları fırsat buldukça kayağa gidiyorum. Ayrıca her gün 1 saat açık havada yürüyüş yapıyorum.

En son okuduğunuz kitap
Şu anda elimde Stefano Elio D’Anna’nın “ Tanrılar Okulu” var…Seneler önce okumuş olmama rağmen ikinci kez zevkle okuyorum….

Hayat felsefenizi üç kelimeyle özetlerseniz
İnan, Arın ve Mucizelere hazır ol…

Sosyal medyayla ilişkiniz hangi boyutlarda iyi bir kullanıcı mısınız?
Facebook hesabım var ama sadece sevdiğim arkadaşlarımdan haber alabilmek adına kullanıyorum. Teknoloji ile ilişkim gayet sınırlı ve bundan memnunum aslında…Ben hala mesaj atmak ya da mail yoluyla arkadaşlarıma ulaşmak yerine seslerini duymak ya da kendilerini görmek isteyenlerdenim..

İlerisi için hedefleriniz?
Kişisel olarak en önemli hedefim kızımın mutlu bir insan olarak büyümesini izlemek… Mesleki açıdan da “The Queen’s English” ile öğrencilerime maksimum fayda sağlamaya devam etmek istiyorum.

Bilgi için:
Marie Meechan & Meriç Erenoğlu
The Queen's English Göktürk
E-mail:
queensenglishgokturk@gmail.com
Gsm: 0532 426 69 40Haber Kaynak : New Göktürk Dergisi

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER