Mustafa Keser - 20 yıl sonra Türk müziği biter

Mustafa Keser, kendisinden sonra Türk Sanat Müziği okuyacak kimsenin kalmadığını belirterek üzüntüsünü dile getirdi

Mustafa Keser - 20 yıl sonra Türk müziği biter
banner326

Yıllarca çalıştığı Beylerbeyi’ndeki müzikholünden çıkıp Göktürk’e taşıyan Mustafa Keser, kendisinden sonra Türk Sanat Müziği okuyacak kimsenin kalmadığını belirterek üzüntüsünü dile getirdi. Mustafa Keser, “Arkamda kimse yok. Keşke olsaydı bu müzik mezbelesi, bu rezalet söz konusu olmazdı. Türk müziğiyle alakası olmayan formlar, Türkmüziği olarak gençlere tanıtılıyor. Fabrika ayarları bozulmuştur, geriye dönüş de yok. Bu konuda karamsarım. 20 yıl sonra Türk müziği mort yani, bitecektir!” şeklinde konuşmuştu.

UçanKuş TV’de yayınlanan “Canlı Masa” programına canlı yayında telefon bağlantısı ile katılan Keser çok konuşulan sözleri hakkında açıklama yaptı.

Ünlü sanatçı Mustafa Keser “Bir kaç yıldır tutturmuşlar beni Tarkan kardeşimle kötü yapıyorlar. Ben Tarkan için herkes kendi branşında okumalıdır demiştim. O branşta olmasına rağmen güzel okumuş. İyi Türk Sanat Müziği icra etmekse TRT sanatçıları kadar iyi okuyamaz.” diyerek sözlerinin arkasında olduğunu belirtti.

Mustafa Keser, Bülent Ersoy ve Tarkan'ın düetini nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna ise “Bunlar işin ticari kısmı” cevabını verdi.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 20:42
banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327