Hasdal'da Yangın!

Hasdal'da havuz kimyasalları üreten bir fabrikada çıkan yangın sonrası olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi sürerken yükselen dumanlar birçok ilçeden görülüyor.

Hasdal'da Yangın!
banner331

İÇERİDEN PATLAMA SESLERİ GELİYOR

Hasdal'da bir fabrikada yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Yanan fabrikadan yükselen dumanlar birçok ilçeden görülüyor. İçeride kimsenin olmadığı belirtiliyor. İçeriden patlama seslerinin geldiği ifade edildi.

YANGININ NEDENİ HENÜZ BİLİNMİYOR

Yangın, Hasdal'da  bulunan havuz kimyasalları üretim fabrikasında bilinmeyen bir nedenden çıktı. Alevler kısa sürede fabrikayı sararken, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. 

İŞÇİLER: CANIMIZI ZOR KURTARDIK

İlk edinilen bilgiye göre, 9 bin metrekarelik bir alan ve içeride kimyasalların olduğu iddia ediliyor. Olay sırasında fabrikada çalışan işçilerden biri yaşananları, "Canımızı, kendimizi kurtardık. Nasıl olduğunu göremedik biz de. İçeride 10-15 kişi vardı, plastik PVC var. Tüpü götürdüm, taktım. Üstümüze sıçrayınca bıraktım, arkadaşlarımıza kaçın dedim" diye anlattı.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER